Росія могла заглушити сигнал GPS літака з міністром оборони Британії – ЗМІ
На початку цього тижня під час польоту поблизу російського кордону у літака ВПС Великої Британії, на борту якого перебував міністр оборони країни, було заглушено сигнал.
Про це пише Європейська правда із посиланням на повідомлення BBC.
Інцидент стався у четвер 21 травня, коли Джон Гілі повертався до Великої Британії після відвідин британських солдатів в Естонії.
Вважається, що за атакою, через яку пілотам довелося використовувати іншу навігаційну систему, стоїть Росія. GPS літака був вимкнений протягом тригодинного польоту.
Інцидент стався на наступний день після того, як стало відомо, що минулого місяця два російські військові літаки неодноразово та небезпечно перехоплювали розвідувальний літак британських ВПС над Чорним морем.
Невідомо, чи Гілі був навмисною ціллю. За даними видання The Times, яке першим повідомило про інцидент, маршрут польоту був видимий на веб-сайтах відстеження літаків.
Під час свого візиту до Естонії Гілі поспілкувався з британськими військовослужбовцями, які брали участь у військових навчаннях НАТО поблизу російського кордону.
У ході окремого інциденту минулого місяця російський винищувач Су-35 наблизився до літака спостереження Rivet Joint, підлетівши настільки близько, що спрацювали його аварійні системи, вимкнувши автопілот.
У 2024 році GPS-сигнал літака ВПС Британії, на борту якого перебував тодішній міністр оборони Грант Шаппс, був заглушений під час польоту поблизу російської території.
Ще на цю тему
- 07.08.2026 Німецький депутат: якщо РФ причетна до інциденту у Лейпцигу, то це акт війни
- 07.08.2026 WSJ: у США попередили, що РФ може напасти на НАТО ще до закінчення війни в Україні
- 07.08.2026 Розслідування інциденту з дроном у Лейпцигу перебрала на себе федеральна прокуратура
- 06.08.2026 Інцидент з дроном в аеропорту Лейпцига: в українському літаку були боєприпаси
- 06.08.2026 У Румунії очікують, що РФ масово вдарить по району Рені-Галац реактивними дронами, скориставшись унікальною нагодою
- 06.08.2026 Розвідка Литви: РФ може використати українські дрони для атак на країни Балтії
- 06.08.2026 У Німеччині закликають скликати засідання Ради нацбезпеки через дрон у Лейпцигу
- 06.08.2026 Глава МВС Німеччини про дрон у Лейпцигу: це новий сценарій гібридної загрози
- 06.08.2026 У Молдові виявили уламки російського дрона «Герань–2»
- 05.08.2026 У Німеччині попереджають про кампанію РФ «Матрьошка» напередодні виборів –ЗМІ
- 05.08.2026 РФ планувала замах на главу німецького виробника безпілотників – ЗМІ
- 04.08.2026 Польща вдруге за тиждень перехопила літак-розвідник Росії