Естонія готова до можливої агресії РФ краще, ніж НАТО в цілому – міністр оборони Певкур
Міністр оборони Естонії Ганно Певкур висловив впевненість в тому, що його країна "готова краще, ніж НАТО в цілому" до ймовірної російської агресії.
Про це він сказав у коментарі виданню Politico, інформує Цензор.НЕТ.
Певкур вказав на систему призову та резервні і Збройні сили Естонії, які "можуть бути готові до дій дуже швидко", а також на велику кількість військових навчань і присутність військових НАТО в країні.
Естонського міністра також запитали, чи Росія навмисно перенаправляє українські дрони у повітряний простір Балтії, чи це випадкові інциденти, на що він відповів:
"Можливі обидва варіанти. Є два способи це зробити. Один — це радіоелектронне придушення, а інший — підробка сигналів".
Певкур додав, що естонські чиновники мають бути дуже "прозорими" щодо того, що відбувається, щоб бути впевненими, що естонська громадська думка продовжує підтримувати Україну, оскільки однією з цілей Росії є підрив підтримки Києва в країнах НАТО.
Нагадаємо, раніше Служба зовнішньої розвідки РФ оприлюднила заяву, в якій звинуватила Україну у намірах запустити бойові безпілотники з країн Балтії. Також у Росії пригрозили країнам-членам НАТО "справедливою відплатою" та "ударами по центрах ухвалення рішень у Латвії", якщо це відбудеться.
Латвія заперечила заяви Росії про "атаки з її території".
Водночас міністр оборони Естонії Певкур 19 травня повідомив, що у повітряному просторі країни вперше було збито дрон.
Ще на цю тему
- 23.05.2026 «Треба показати зуби»: президент Чехії закликав НАТО збивати російські літаки та відключити РФ інтернет
- 21.05.2026 Польща відправить свої винищувачі до Естонії для захисту повітряного простору НАТО
- 18.05.2026 Глава МЗС Литви: НАТО має засоби, щоб зрівняти з землею російськи бази у Калінінграді
- 16.05.2026 Глава МЗС Фінляндії: замість дратування через риторику США краще вкладатись в оборону Європи
- 16.05.2026 ВМС Финляндии на учениях в Финском заливе проверят готовность к действиям в условиях реальной войны
- 11.05.2026 Польща й Данія проводять спільні навчання на суходолі і в Балтійському морі
- 09.05.2026 Арктика становится новой зоной гибридных угроз для НАТО со стороны РФ и Китая – CEPA
- 07.05.2026 Литовські військові використовують FPV-дрони для відпрацювання оборони Сувальського коридору
- 05.05.2026 У Латвії розпочинаються військові навчання за участю 4700 військовослужбовців
- 29.04.2026 Швеція побудувала новий пірс для підводних човнів, який зможе приймати кораблі НАТО
- 27.04.2026 У НАТО очікують, що РФ продовжить нарощувати сили
- 27.04.2026 Для захисту від РФ: Британія планує створити «оборонний банк» для переозброєння Європи