Україна планує притягнути Лукашенка до відповідальності та ініціює санкції – Сибіга
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив про плани офіційного Києва притягнути до відповідальності Александра Лукашенка за сприяння Росії у її загарбницькій війні, а також ініціювати санкції проти Білорусі.
Про це він сказав в інтерв’ю "Європейській правді".
На запитання про статус Александра Лукашенка Сибіга відповів, що Україна, як і інші європейські країни, не вважає його легітимно обраним президентом Білорусі.
"Це так званий президент", – сказав він.
Також міністра запитали, чи планує Україна кроки для притягнення Лукашенка до відповідальності за його роль як керівника Білорусі у сприянні російській агресії проти України.
"Я також вважаю, що чинний білоруський режим є співвідповідальним за російську агресію. У 2022 році він надав територію Білорусі для наступу на Україну. Ракети летіли з їхньої території. Це робить їх співучасником агресії проти України. Та й зараз ми бачимо нові елементи підтримки російської агресії з боку режиму Лукашенка. Вони надають свою інфраструктуру для атак української території безпілотниками", – зазначив Сибіга.
"Я свідомо не уточнюю деталі, але ми їх знаємо, кожен такий випадок фіксуємо юридично, нотифікуємо ООН про співучасть білоруського режиму в агресії і будемо ставити питання про санкції щодо причетних осіб та компаній – зокрема, залучених у побудову цієї інфраструктури", – сказав очільник МЗС.
Ще на цю тему
- 19.01.2026 Стягнення підсанкційних активів: Мін'юст повідомив про результати 2025 року
- 18.01.2026 Україна запровадила санкції проти російських спортивних пропагандистів
- 05.01.2026 Україна запровадила санкції проти осіб та компаній, пов’язаних діяльністю оборонно-промислового комплексу РФ
- 27.12.2025 Президент ввів у дію рішення РНБО про синхронізацію санкцій із Британією
- 23.12.2025 Китай закликав Україну утриматися від санкцій проти китайських компаній
- 10.12.2025 СБУ арештувала в Одесі судно, яке незаконно перевозило українське зерно з окупованого Криму
- 08.12.2025 Україна заморозила активи головного олігарха Придністров'я за допомогу ВПК Росії
- 01.12.2025 Україна синхронізувала санкції зі США та ввела обмеження проти "Роснєфті" і "Лукойлу"
- 25.11.2025 Україна застосувала санкції до 56 морських суден, що незаконно заходили до тимчасово окупованих Росією українських портів і вивозили нашу продовольчу продукцію
- 10.11.2025 Україна і Євросоюз вже готують новий пакет санкцій - Зеленський
- 10.11.2025 Україна запроваджує санкції проти переговорника Путіна Дмітрієва та російських видавництв
- 01.11.2025 Україна закликала до санкцій проти "Росатому" після атак РФ на підстанції АЕС