У Брюсселі 9 січня обговорюють подальші дії з надання Україні позики ЄС на 90 млрд євро
Комітет постійних представників (Coreper) у п’ятницю, 9 січня, у Брюсселі обговорює конкретні заходи для надання Україні у 2026-27 роках 90 млрд євро, які Європейський Союз має запозичити на зовнішніх ринках.
Про це виданню «Європейська правда» повідомив на умовах анонімності дипломат ЄС, обізнаний з процесами.
Посли держав-членів ЄС 9 січня планують подальші дії для того, щоб у наступні два роки Україна отримала 90 млрд євро фіндопомоги.
За інформацією співрозмовника видання, дипломати 9 січня повинні принципово узгодити документ, який стане важливим кроком для подальшого виходу ЄС на міжнародні фінансові ринки з метою отримання запозичень для надання позики Україні з європейського бюджету – рішення про надання дозволу на розширене співробітництво з Україною.
Після узгодження на рівні послів, проєкт рішення Ради ЄС "Про надання дозволу на розширене співробітництво щодо заснування позики для України" буде направлений на затвердження до Європейського парламенту.
Коли Європарламент підтримає вказане рішення, а за даними "ЄвроПравди" консенсус парламентської більшості з цього приводу є, воно буде остаточно затверджене Радою ЄС – що дозволить перейти до наступних кроків у процесі підготовки позики для України.
Як пояснили виланню у Єврокомісії, для ухвалення цього документа Радою ЄС не потрібно одноголосної підтримки – достатньо кваліфікованої більшості голосів.
Нагадаємо, 18-19 грудня Європейська рада прийняла рішення надати Україні позику в розмірі 90 млрд євро 90 млрд євро на 2026-2027 роки з запозичень ЄС на ринках капіталу, забезпечених резервами бюджету ЄС на основі механізму посиленої співпраці з Україною.
Угорщина, Словаччина та Чехія не заветували цю схему, але відмовилися брати в ній участь.
22 грудня Єврокомісія ухвалила пропозицію щодо рішення Ради ЄС, яке дозволяє посилену співпрацю з Україною, та передала її в Раду ЄС для затвердження.
Очікується, що перший платіж Україні у рамках позики буде здійснений не пізніше другого кварталу 2026 року.
Ще на цю тему
- 16.06.2026 Єврокомісія: Країни ЄС мають право давати громадянство українцям за роки під тимчасовим захистом
- 16.06.2026 Євросоюз афіційно відкрив перший кластер переговорів про вступ України
- 13.06.2026 Кіпрське головування в ЄС підтвердило, що 15 червня для України буде відкритий перший кластер
- 12.06.2026 Україна оновила план реформ, за якими отримує кошти ЄС у межах Ukraine Facility
- 11.06.2026 Лідери ЄС 19 червня обговорять посилення Східного флангу у відповідь на вторгнення дронів
- 10.06.2026 У Львові найближчим часом відбудеться зустріч послів ОБСЄ
- 10.06.2026 Бюджет ЄС на 2027 рік передбачає значну підтримку України
- 10.06.2026 Більшість європейців сприймають Україну як союзника або необхідного партнера
- 10.06.2026 Нордично-Балтійська вісімка за відкриття всіх кластерів для України у червні–липні
- 08.06.2026 ЄС перерахував Україні 2,8 млрд євро допомоги в рамках Ukraine Facility
- 04.06.2026 Проєкт спільної позиції ЄС щодо першого кластера для України вже готують до затвердження
- 04.06.2026 Перший кластер для України і Молдови відкриють 15 червня в Люксембурзі