Космічному агентству ЄС збільшили бюджет і доручили займатись обороною
Європейське космічне агентство, яке існує в межах Європейського Союзу, отримало рекордний трирічний бюджет у розмірі 22,1 млрд євро та збільшені повноваження.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Politico.
23 члени Європейського космічного агентства в резолюції, ухваленій цього тижня, надали відомству повноваження та інструменти для розробки космічних технологій і систем "для безпеки та оборони".
Додатково бюджет організації збільшили до понад 22 млрд євро (у порівнянні з 17 млрд євро), з яких 3,4 млрд євро передбачені для спостереження за Землею, 2,1 млрд євро – на захищений звʼязок, а 900 млн євро – н а розробку європейських ракет-носіїв.
Генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер назвав цей крок "історичною зміною", додавши, що Польща – яка претендує на розміщення в себе нового центру Агентства, який фокусуватиметься на питаннях безпеки – відіграла провідну роль у розширенні його повноважень.
Раніше єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс закликав до створення "Європейського космічного щита" задля об'єднання оборонних зусиль у космосі.
Очільник Космічного командування Збройних сил Франції генерал-майор Вінсент Шуссо попередив про посилення ворожих дій у космосі, особливо з боку Росії.
Ще на цю тему
- 04.07.2026 Прем’єр Естонії: нездатність стримати Путіна обійдеться дорожче, ніж витрати на оборону
- 04.07.2026 Естонія допоможе закупити Молдові понад 100 тактичних бронемашин за кошти ЄС
- 02.07.2026 У Швеції планують запустити аналог українського кластера Brave1
- 26.06.2026 Румунія оголошувала повітряну тривогу та піднімала гелікоптер через атаку РФ на півдні Одещини
- 25.06.2026 Білорусь завершує будівництво доріг та баз для боєприпасів вздовж кордону з Україною – Зеленський
- 25.06.2026 Ретранслятори для дронів на території Білорусі вже не працюють - Зеленський
- 25.06.2026 Армія Румунії ввела в експлуатацію систему протидії дронам Merops
- 23.06.2026 Єврокомісія – про попередження Зеленського Лукашенку: Україна має право на захист
- 19.06.2026 Туреччина завершила розгортання системи протиповітряної оборони SAMP/T
- 18.06.2026 У Молдові попереджають, що спецслужби РФ активно збирають дані громадян для гібридної війни
- 16.06.2026 Глава МЗС Туреччини на переговорах з Лавровим: Росія має дотримуватись безпеки у Чорному морі
- 15.06.2026 Азербайджан усиливает цифровую оборону от российских атак