Крим: активіст розповів про посилення уваги силовиків РФ до місць компактного проживання кримських татар
Дошка оголошень в масиві Сарису Білогірська, вересень 2025 року
Російська прокуратура та поліція в анексованому Криму з вересня посилюють свою увагу до місць компактного проживання кримських татар – про це проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії на умовах анонімності повідомив активіст, який проживає в мікрорайоні компактного проживання кримських татар Сарису в Білогірську.
За його словами, на місцевих інформаційних стендах почали з’являтися оголошення про необхідність здати будь-які вибухові речовини, а дільничні стали регулярно обходити будинки – «ставлять запитання, шукають балакучих, намагаються їх вербувати».
«Коли вдруге до мене прийшов дільничний, то я запитав його, чому така підвищена активність, той відповів, що, мовляв, за даними, що надійшли до них від «старших братів» (так у Росії поліція називає ФСБ – ред.), у Криму до зими планується українськими спецслужбами проведення операцій з підриву об’єктів критичної інфраструктури. Коли запитав його, до чого тут кримські татари, той нічого виразного не відповів, обмежившись натяком, що всі знають політичну орієнтованість більшості кримськотатарського народу», – розповів співрозмовник Крим.Реалії.
Він додав, що подібна ситуація спостерігається не лише в Сарису, а й в інших місцях компактного проживання кримських татар у Криму.
За даними лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, озвученого в Нью-Йорку під час П’ятого саміту «Кримської платформи» 25 вересня, після 2014 року сотні тисяч українців та кримських татар були змушені залишити Кримський півострів.
«Масштаб переслідувань у Криму в десятки разів перевищує ситуацію у самій Росії. З початку окупації півострів залишили близько 50 тисяч кримських татар і до 100 тисяч українців, тоді як переселених із Росії громадян вже понад мільйон», – наголосив лідер кримських татар.
Джемілєв також зазначив, що майбутнє кримських татар безпосередньо залежить від звільнення Криму. За його словами, йдеться не лише про «політичні гарантії, а й про фізичне збереження народу».
Ще на цю тему
- 02.05.2026 Российские власти Севастополя не могут завершить программу отселения людей из аварийного жилья
- 01.05.2026 Україні вдалося повернути з РФ лише 12 цивільних кримських політв’язнів - правозахисник
- 30.04.2026 За матеріалами СБУ заочний вирок отримав заступник окупаційного “міністра сільського господарства” у Криму.
- 29.04.2026 В окупованому Криму російські силовики заявили про чергове затримання за звинуваченням у «підготовці теракту»
- 23.04.2026 Перешел на сторону оккупантов и получил должность в Ялте: в Украине вынесли приговор экс-сотруднику МВД из Крыма
- 22.04.2026 Российское правительство Крыма получило нового министра экологии
- 22.04.2026 У Криму окупанти відбирають у людей будинки - Центр нацспротиву
- 20.04.2026 Російські війська масово мінують узбережжя Криму, побоюючись висадки десанту ЗСУ - Волошин
- 20.04.2026 «В Крыму детей учат, что убить украинца это подвиг» – юрист БФ Save Ukraine Мирослава Харченко
- 17.04.2026 Кримського політв’язня Ігоря Купіча етапували до колонії в Республіці Комі
- 17.04.2026 В Крыму разрешили хоронить за счет государства в картонных гробах
- 16.04.2026 В Крыму российский суд отклонил апелляцию задержанных крымских татарок