Проросійські ліві у Молдові заявили про об’єднання, щоб скинути чинну владу
У Молдові чотири опозиційні партії, що представляють ліві сили, заявили про плани об'єднатися в виборчий блок для участі в майбутніх парламентських виборах.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомило видання Newsmaker.
Лідери Партії соціалістів, Партії комуністів, партії "Серце Молдови" та партії "Майбутнє Молдови" заявили про плани об'єднатися в виборчий блок для участі в парламентських виборах, що пройдуть 28 вересня.
Про це Ігор Додон, Володимир Воронін, Ірина Влах і Василе Тарлев повідомили 22 липня на спільному брифінгу.
"Сьогодні збувається бажання, на яке чекали багато хто протягом цих років – консолідація лівих і центристсько-лівих політичних сил. Наша щира мета – побудувати патріотичний блок. Сподіваюся, що ми, лідери, проявимо політичну зрілість і поставимо національний інтерес країни вище партійних амбіцій", – заявив лідер Партії соціалістів, колишній проросійський експрезидент країни Ігор Додон.
Ірина Влах, яка очолює партію "Серце Молдови", своєю чергою різко розкритикувала нинішню владу і заявила, що в майбутньому парламенті учасники блоку не будуть вступати в коаліцію з PAS.
"Відсторонити PAS від влади – важливе завдання майбутніх виборів. Але місія нашого блоку не закінчується цим. Ми йдемо в парламент, щоб взяти на себе відповідальність за управління країною. Сформувати керівну більшість, затвердити новий уряд, який зупинить руйнування і відновить Молдову – це те, що чекає від нас народ Молдови", – додала вона.
Назву виборчого блоку та імена кандидатів у депутати поки не розголошують.
На запитання NewsMaker, як він прокоментує чутки про те, що ідея створення блоку виникла в Росії, Тарлев заявив: "Ви – симпатична пані, як і всі наші молдованки, і, на жаль, вірите в брехню".
Як пояснювала "Європейська правда" у статті, очікується, що саме цей блок стане основним провідником інтересів Кремля у Молдові.
Останні чотири роки виконавча, законодавча, та й президентська влада у Молдові була сконцентрована в одних руках – партії "Дія і солідарність" (PAS). Нині, як підтверджують соціологічні опитування, шанси PAS зберегти монобільшість у парламенті є невисокими.
Парламентські вибори у Молдові відбудуться 28 вересня.
Ще на цю тему
- 10.08.2026 Прем’єр і президентка Молдови поклали на Росію відповідальність за вибух дрона у країні
- 07.08.2026 Президентка Молдови відреагувала на скандал з приїздом делегації «Талібану»
- 04.08.2026 Прем’єр Молдови відреагував на ситуацію з приїздом делегації «Талібану»
- 04.08.2026 У Молдові підтвердили візит делегації «Талібану»
- 29.07.2026 Новий прем'єр Молдови перший закордонний візит здійснить в Румунію
- 25.07.2026 У Молдові міністр подав у відставку через три дні після призначення
- 23.07.2026 Глава МЗС Молдови розповів, як РФ годинами утримує дипломатів на кордоні
- 22.07.2026 У Молдові офіційно розпочав роботу новий уряд Тофана
- 14.07.2026 Додон звинуватив Санду у порушенні нейтралітету Молдови через участь у зустрічі «коаліції рішучих»
- 11.07.2026 Василь Тофан призначений новим прем’єром Молдови
- 11.07.2026 У Молдові керівна партія назвала свого кандидата у прем’єри
- 09.07.2026 Президентка Молдови розпочинає консультації щодо кандидатури нового прем’єра