У Кремлі анонсували візит Сі Цзіньпіна до Москви на 7-10 травня
Глава КНР Сі Цзіньпін здійснить офіційний візит до Росії з 7 по 10 травня, де візьме участь у заходах з нагоди Дня перемоги.
Про це повідомляє пресслужба Кремля, передає Укрінформ з посиланням на Reuters.
Зазначається, що китайський лідер також зустрінеться з очільником РФ Володимиром Путіним. Вони обговорять розвиток стратегічного партнерства двох країн, а також підпишуть низку документів.
Востаннє Сі відвідував РФ у березні 2023 року.
Очікується, що на параді в Москві будуть присутні кілька інших національних лідерів, в тому числі президенти Бразилії та Сербії, а також прем'єр-міністр Словаччини.
Як повідомляв Укрінформ, у МЗС України застерегли від участі іноземних військ у параді в Москві 9 травня.
За підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ, що відбулася у середині квітня, висока представниця ЄС Кая Каллас заявила, що будь-яка участь країн-кандидатів на входження до ЄС у параді або інших святкових заходах 9 травня у Москві не вітатиметься Європейським Союзом, оскільки саме Росія розв’язала та веде війну у самому центрі Європи.
Ще на цю тему
- 13.06.2026 МЗС Росії влаштувало істерику через українське мовне законодавство
- 11.06.2026 Посли Німеччини, Франції та Британії проводять зустріч у російському МЗС
- 05.06.2026 Путин не поедет на ЧМ-2026
- 05.06.2026 Путін відмовив Європі у посередництві на переговорах і назвав свого кандидата
- 03.06.2026 РФ потребовала от Франции освободить капитана танкера Tagor
- 01.06.2026 У Кремлі порівняли з піратством затримання Францією підсанкційного танкера
- 28.05.2026 МЗС Фінляндії викликало посла РФ через можливе порушення повітряного простору
- 28.05.2026 Евросоюз хочет потребовать от России сократить армию и вывести ее из Южной Осетии, Абхазии и Приднестровья
- 22.05.2026 Путин из-за атак ВСУ полностью прекратил публичные поездки по России
- 18.05.2026 У Європі вважають, що США, Китай та Росія переслідують одну мету
- 14.05.2026 Угорщина заявила послу РФ про неприйнятність обстрілів місць проживання угорців
- 14.05.2026 Разворот над Азией: миллиарды Пекина лишают РФ вековой монополии в Таджикистане