Стан засудженої РФ кримчанки Ірини Данилович погіршився – представництво президента
Стан здоров’я кримської активістки і громадянської журналістки Ірини Данилович, яка перебуває в російській колонії, продовжує погіршуватися.
заявило Представництво президента України в Автономній Республіці Крим, пише Радіо Свобода.
Там нагадали, що протягом ув’язнення у Данилович почалися проблеми зі слухом (зараз жінка не чує повністю на ліве вухо), вона пережила щонайменше один мікроінсульт і страждає на запаморочення.
«Завдяки зусиллям сім’ї, адвокатів і правозахисників Ірині забезпечили мінімальне лікування, проте досі не змогли провести повноцінне обстеження. На сьогодні ліки, які Ірина отримує, не допомагають від постійного болю, а лише трохи гальмують негативні процеси і знімають деякі симптоми», – повідомляє представництво.
Там додали, що Данилович потребує невідкладного висококваліфікованого лікування, без якого може не вижити.
Незалежні експерти проаналізували медичні документи і результати обстежень, які під тиском правозахисників та адвокатів провели політв’язням в окупованому Криму
«Крім того, Ірина перебуває у пригніченому стані з огляду на серйозні проблеми зі здоров’ям і нещодавню смерть батька», – зазначили у представництві.
Відомство закликало до негайного звільнення Данилович, а також просить міжнародну спільноту відреагувати на дії Росії й посилити на неї тиск з метою звільнення всіх політв’язнів.
У 2022 році кримську журналістку і правозахисницю Ірину Данилович викрали співробітники ФСБ Росії. Згодом її звинуватили у зберіганні вибухових речовин, а у слідчому ізоляторі тривалий час не надавали медичну допомогу у зв’язку з гострим отитом.
Внаслідок цього активістка втратила слух на одне вухо, але так і не отримує лікування.
Минулого серпня, після прибуття для відбування покарання в колонію у місті Зеленокумськ Ставропольського краю Росії Данилович звернулася до медсанчастини через болі у вухах і голові, але у відповідь медик Лідія Морозова заявила, що біль сам мине, коли Данилович остаточно оглухне. 1 серпня 2024 року пішов із життя батько активістки, Броніслав Данилович.
Ще на цю тему
- 27.07.2026 Российские власти расширили перечень «иноагентов» в «Крымской солидарности»
- 27.07.2026 У Сімферопольському СІЗО є 20 камер, де кримчан «утримують у статусі інкомунікадо» – Барієв
- 24.07.2026 Кримський політв'язень Сергій Лихоманов зник під час етапування з Криму — КРЦ
- 22.07.2026 До суду передали справу учасника «Самооборони Севастополя»
- 21.07.2026 «Крымская солидарность» прекращает работу из-за политического давления
- 21.07.2026 ЕСПЧ вынес решение о земельных участках в Севастополе – КРЦ
- 17.07.2026 В Крыму используют ЧС для усиления набора контрактников – правозащитник
- 17.07.2026 Росія знайшла новий спосіб заманити кримчан до військкоматів
- 17.07.2026 Дрони вночі влаштували окупантам пекельну «бавовну» в Керчі
- 17.07.2026 ЄСПЛ визнав порушення Росією права власності через вилучення земель у Севастополі
- 13.07.2026 Мобільним групам російської ППО у Криму видають пальне «по чайній ложці» - АТЕШ
- 11.07.2026 ВТБ ввел ограничения на снятие наличных в Крыму