Сенатори США пропонують розширити конфіскацію активів РФ на користь України
Група американських сенаторів із Республіканської та Демократичної партій у четвер внесла на обговорення проєкт закону про передання незаконних активів до України, який розширить повноваження Міністерства юстиції США в цьому питанні.
Про це повідомляє "Європейська правда".
У Конгресі США просять Байдена передати Україні заморожені активи Центробанку РФ
Згідно з чинним законодавством, Мін’юст США може передавати Україні лише активи, конфісковані за порушення окремих санкцій, пов'язаних із Росією.
Уперше й поки що востаннє це сталось у лютому 2023 року, коли генеральний прокурор США Меррік Гарленд санкціонував передання Україні 5,4 мільйона доларів, конфіскованих у російського олігарха Константіна Малофєєва.
"З розширеними повноваженнями від Конгресу Мін'юст міг би передати набагато більше активів від недоброчесних суб'єктів, щоб підтримати український народ у його боротьбі за свободу", – вважають автори законопроєкту.
Зокрема вони пропонують дозволити конфіскувати на користь України активи через порушення будь-яких санкцій або експортного контролю Росії й Білорусі, пов'язаних із російським вторгненням в Україну з 2014 року.
Також конгресмени пропонують, щоб генпрокурор США, міністр фінансів і державний секретар звітували перед Конгресом щодо плану використання цих повноважень і надавали піврічні звіти про передання активів на користь України.
Ще на цю тему
- 16.06.2026 В Сенате США требуют закрыть Арктику для судов РФ и Китая из-за угроз шпионажа
- 11.06.2026 Прокурори в США просять щонайменше 18 місяців ув’язнення для росіянки, яка зізналася в роботі на ФСБ
- 11.06.2026 ЗМІ: європейці на саміті G7 хочуть переконати Трампа щодо їхніх планів переговорів з РФ
- 05.06.2026 ЗМІ: Пентагон може скасувати перекидання ракет Tomahawk до Німеччини через страх перед РФ
- 05.06.2026 У США допускають індивідуальні винятки для країн на купівлю нафти РФ
- 03.06.2026 Рубіо: США хотіли б відмовитися від послаблень санкцій проти нафти з РФ
- 27.05.2026 США не пустили на Кубу российский танкер, месяц дрейфовавший в Саргассовом море – The Insider
- 22.05.2026 Трамп пошлет представителя США на экономический форум Путина в Петербурге
- 20.05.2026 США ответили на ядерные учения Путина пуском ракеты, долетающей до Москвы
- 06.05.2026 МЗС Росії повідомило про телефонну розмову між Рубіо та Лавровим
- 04.05.2026 Россия: США в принудительном порядке оформляют американское гражданство детям дипломатов РФ
- 04.05.2026 Новини | Міжнародні Заарештований у США хакер із РФ працював в «Алабузі», де виробляють дрони – ЗМІ