Перед Днем кримськотатарського прапора загарбники залякують активістів – Чубаров
У тимчасово підконтрольному росіянам Криму більш як 50 активістів отримали попередження від влади щодо участі в "екстремістських акціях" до Дня кримськотатарського прапора.
Про це в ефірі національного телемарафону розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє Укрінформ.
"У Криму більш як 50 наших активістів, включаючи членів Меджлісу кримськотатарського народу, отримали "застереження": окупаційна влада попередила, що має дані про проведення "акцій екстремістського напрямку", приурочених до Дня кримськотатарського прапора. Пишуть: "ви (прізвище людини) є одним із ініціаторів такого екстремізму, і тому ми вас попереджаємо". Тобто залякують людей", - зазначив Чубаров.
При цьому він наголосив, що є дуже багато активістів кримськотатарського руху, які нічого не бояться, виходять на площі, пікетують будівлі фсб росії, щоб дізнатися про долю незаконно затриманих.
"У Криму всі знають – якщо людину заарештували і добу чи більше невідомо, де вона знаходиться, значить, її катують", – зауважив Чубаров.
Він також зазначив, що в Криму випадки затримань ретельно відстежуються, а от ситуація в нещодавно захоплених російськими військами Запорізькій і Херсонській областях набагато складніша. Про долю деяких затриманих там не вдається нічого дізнатися з травня. Люди там не мають досвіду дій в таких обставинах, часто бояться розповідати про російські репресії і злочини. А без об'єктивної інформації українській владі складно допомогти своїм громадянам.
Ще на цю тему
- 03.08.2026 Засуджену кримську татарку Ніяру Ерсмамбетову етапували з Криму до Мордовії
- 22.07.2026 Окупанти змусили правозахисний рух «Кримська солідарність» припинити діяльність
- 16.07.2026 Суд РФ продовжив арешт фігурантам п'ятої Бахчисарайської групи «справи Хізб ут–Тахрір»
- 12.06.2026 Окупанти продовжили арешт чотирьом «фігуранткам жіночої Бахчисарайської групи» до 14 вересня
- 25.05.2026 Минуло 10 років після викрадення кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова - правозахисники
- 22.05.2026 В Росії у прискореному режимі засудили кримських татар із Джанкоя до 14-20 років вʼязниці
- 18.05.2026 Прихований свідок на суді у справі кримських мусульман не зміг описати звинувачених - «Кримська солідарність»
- 16.05.2026 Викрадений у Криму півроку тому Марат Батиров перебуває у СІЗО №2 Сімферополя – Барієв
- 11.05.2026 У Бахчисараї провели зустріч до 10-ї річниці арешту «першої Бахчисарайської групи»
- 11.05.2026 Анкара стурбована становищем кримських татар у Криму — депутат парламенту Туреччини
- 13.04.2026 Осужденного россиянами крымчанина Сейтосманова этапировали в колонию в Иркутскую область
- 01.04.2026 Арешти жінок у окупованому Криму почали набувати системного характеру — КРЦ