В Україні засудили окупанта, який тримав у заручниках сотні цивільних
Російський окупант Семен Соловов, який утримував декілька сотень цивільних у заручниках під час окупації у Чернігівській області, отримав 12 років тюрми заочно.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Служби безпеки України (СБУ).
Деталі справи
Мова йде про 37-річного командира зведеного загону 228-го мотострілецького полку Збройних сил Росії. Його підрозділ у 2022-му брав участь у захопленні селища Ягідне.
"Перебуваючи в населеному пункті, Соловов віддав наказ підлеглим зігнати цивільних мешканців населеного пункту до підвалу селищної школи, де окупанти облаштували штаб. Таким чином майже місяць рашисти тримали в заручниках 369 місцевих жителів, серед яких було 69 неповнолітніх", - пише СБУ.
В Україні засудили окупанта, який тримав у заручниках сотні цивільних

Фото: Семен Соловов (t.me/SBUkr)
Цивільних утримували у підвальному приміщенні площею 197 квадратних метрів без світла, вентиляції та достатньої кількості води, а також їжі. Через відсутність вчасної меддопомоги - загинули десятеро осіб похилого віку.
"При цьому рашисти забороняли виносити померлих з підвалу, які тривалий час залишались у приміщенні разом із живими людьми. Також Соловов неодноразово погрожував потерпілим підірвати їх усіх", - додає СБУ.
Рішення суду
Суд визнав Солововав винним за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України - воєнні злочини, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Йому заочно призначили 12 років тюрми.
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що суд нещодавно виніс вирок трьом агентам Федеральної служби безпеки (ФСБ), які допомагали окупантам прориватися до Покровська.
Ще на цю тему
- 26.01.2026 Прокуратура: підприємство на Київщині постачало обладнання підприємству в Росії
- 14.01.2026 В Украине задержали директора школы из Ялты, которую подозревают в коллаборационной деятельности – Прокуратура АРК
- 08.01.2026 В Украине судье из Крыма заочно сообщили о подозрении
- 06.01.2026 В Украине суд оставил без изменений приговор судье из Севастополя
- 23.12.2025 В Украине вынесли заочный приговор подконтрольному РФ главе Избиркома Крыма Михаилу Малышеву
- 09.12.2025 На Прикарпатті затримали іноземців, які на замовлення ГРУ влаштовували підпали на заході України
- 29.11.2025 В Украине ведущую крымского телеканала «Миллет» заочно приговорили к 11 годам лишения свободы
- 13.11.2025 Попавшим в украинский плен 11 жителям Крыма и Донбасса сообщили о подозрении в госизмене и коллаборационизме
- 12.11.2025 В Україні подали перший позов проти російських військових за екозбитки
- 11.11.2025 У Франції відпустили кримського татарина, затриманого за ордером з РФ – Чубаров
- 10.11.2025 У Словаччині закрили справу проти ексміністра оборони через передачу МіГ-29 Україні
- 10.11.2025 СБУ: з лютого 2022 року відкрили понад 200 проваджень щодо кліриків УПЦ (МП), 40 з них засуджені до ув’язнення