МЗС України викликало посла Угорщини через недружні заяви від Будапешта
Міністерство закордонних справ України запросило посла Угорщини у зв’язку із черговими недружніми заявами угорської сторони.
Про це повідомляє пресслужба МЗС, передає Укрінформ.
Під час зустрічі із послом Угорщини в Україні Анталом Хейзером заступник міністра закордонних справ України Олександр Міщенко наголосив, що для української сторони є очевидним те, що правлячі в Угорщині політичні сили за будь-яких умов намагаються втягнути Україну у внутрішньополітичну боротьбу.
У МЗС зазначили, що оскільки Україна ніколи не дозволяла собі втручатися у внутрішні справи будь-якої країни, зокрема в угорські справи, такі спроби уряду Угорщини раніше викликали в Києві занепокоєння.
«Але зараз усі ці недолугі прийоми створити образ ворога з України, яка бореться з реальним ворогом усієї Європи і цивілізованого світу, виглядають просто жалюгідними і образливими, в першу чергу для угорського народу, який, на відміну від заангажованих політиків, реально є європейською нацією, яка через волонтерський рух допомагає усім чим може українському народу, щоб перемогти російського ворога і не допустити повернення російських окупантів знову на вулиці Будапешту», - наголосили у відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, у травні прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу у парламенті країни заявив, що Будапешт виступає проти вступу України до ЄС, оскільки такий розвиток «призведе до банкрутства Угорщини», і тому не може бути підтриманий. 26 червня Орбан заявив, що за результатами «національних консультацій» Voks-2025, проведених урядом країни, 95% угорців нібито висловилися проти вступу України до Європейського Союзу.
Водночас в ЄС заявили, що ці результати національних консультацій не є обов’язковими до врахування, хоча Європейська комісія взяла їх до уваги.
На початку липня міністерка у справах Європи Данії Марі Б'єрре заявила, що Данія має намір використати своє шестимісячне головування в Раді ЄС, щоб чинити «максимальний тиск» на Угорщину, аби та скасувала своє вето на переговори про членство України в ЄС.
Ще на цю тему
- 18.02.2026 Україна та Франція координували позиції перед візитом Макрона до Індії
- 13.02.2026 Зеленський прибув до Німеччини для участі в Мюнхенській конференції з безпеки
- 11.02.2026 Німеччина змінює посла в Україні - ЗМІ
- 29.01.2026 У Брюсселі скасували показ пропагандистського фільму «Carnets de Russie» після реакції посольства України
- 27.01.2026 Зеленський призначив нового посла в Грузії
- 16.01.2026 Шведські дипломати показали, як працюють у морозному Києві
- 15.01.2026 Президент Чехії Петр Павел прибув до України
- 12.01.2026 До Києва прибув глава МЗС Норвегії
- 27.12.2025 Зеленський перед зустріччю з Трампом відвідає Канаду
- 25.12.2025 Глава МЗС Латвії показала різдвяний подарунок від МЗС України – з прифронтової Сумщини
- 25.12.2025 Посольства Британії, Німеччини та Франції заспівали "Щедрика" у київському метро
- 19.12.2025 Україна та Китай провели політичні консультації