У Зеленського розповіли про деталі телефонної розмови з Трампом
Президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп у телефонній розмові говорили про вже ратифіковану Україною "угоду про надра" та про "подальші зусилля для досягнення миру".
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у комюніке, опублікованому Офісом президента України.
Зеленський і Трамп обмінялися вітаннями з нагоди Дня перемоги над нацизмом, а також привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство між Україною і США, що відома як "угода про надра".
"Лідери погодилися з важливістю цієї історичної угоди, яка відкриває багато можливостей для України та США", – зазначають у комюніке.
Решта розмови стосувалися зусиль для досягнення миру і "конкретних кроків" для цього.
Як зазначають, Трамп поцікавився ситуацією на фронті, Зеленський коротко розповів про це.
"Володимир Зеленський наголосив, що Україна готова до негайного 30-денного припинення вогню та очікує на згоду Росії із цією пропозицією. Після цього Україна готова перейти до переговорів у будь-якому форматі", – йдеться у комюніке. Зазначають, що лідери України та США погодили наступні контакти.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп після розмови з Зеленським написав у своїй соцмережі, що "в ідеалі" хотів би 30-денного безумовного перемир’я та знову згадав про можливість нових санкцій проти Росії, а також натякнув, що чекає прямих перемовин між РФ і Україною.
Перед цим Трамп сказав, що пропозиція "триденного перемир’я" від Путіна – це "дуже багато" у порівнянні з тим, що було раніше.
Також він висловив думку, що правитель РФ став більш налаштованим на укладання миру після нещодавнього падіння цін на нафту.
Ще на цю тему
- 11.03.2026 США запропонували перенести тристоронню зустріч на наступний тиждень - Зеленський
- 10.03.2026 Шкодують про «тактичну помилку». Україна ще влітку пропонувала США свої технології проти шахедів, але Білий дім відмовився — Axios
- 26.02.2026 Україна вперше отримає газ США через литовський термінал у Клайпеді
- 25.02.2026 Умєров завтра зустрінеться із Віткоффом та Кушнером, нові перемовини з РФ можливі на початку березня, - Зеленський
- 25.02.2026 Україна отримала від США попередження через удари по Новоросійську - Стефанішина
- 23.02.2026 ДТЭК заявляет, что дело о захвате ее активов в Крыму рассмотрит американский суд
- 21.02.2026 Трамп підписав указ про 10% мита для всіх країн світу
- 19.02.2026 Зеленський: наступні переговори зі США і РФ будуть знову в Швейцарії
- 19.02.2026 ЗМІ: США хочуть обмежити участь України і 4 партнерів у саміті НАТО в Анкарі
- 19.02.2026 Сенатори США вперше з 2022-го відвідали Одесу
- 11.02.2026 Історичний момент: ДТЕК вперше завезла до України американський газ через Грецію
- 11.02.2026 Посол США в НАТО назвав держави, що купили для України найбільше американської зброї