У США представили резолюцію про невизнання окупованих територій України російськими
Член Палати представників США від Республіканської партії Брайан Фіцпатрік спільно з колегами представили проєкт двопартійної резолюції, яка стверджує, що виключною політикою уряду Сполучених Штатів є невизнання та невчинення будь-яких дій, що передбачають визнання претензій РФ щодо окупованих нею суверенних українських територій.
Про це Фіцпатрік повідомив на своїй Facebook-сторінці, пише "Європейська правда".
Фіцпатрік заявив, що суверенітет України є непорушним, а її незалежність – абсолютною, тому будь-яка спроба визнати територіальні претензії Росії є "зрадою міжнародного права і демократичних цінностей".
"Так само, як ми відмовилися визнати радянську анексію країн Балтії, ми ніколи не повинні легітимізувати загарбницьку війну Росії проти України. Кордони не можуть бути перекроєні силою", – пояснив конгресмен-республіканець.
Резолюція про невизнання окупованих Росією територій чітко заявляє, що кордони України, встановлені в 1991 році, залишаються українськими – незалежно від незаконної військової окупації, політичних маніпуляцій чи спроб насильницької анексії з боку Росії.
Вона також відкидає будь-яку політику чи дії США, які передбачають визнання територіальних претензій Росії, і підтверджує, що:
Суверенітет України не підлягає обговоренню;
Жодна російська анексія – минула, теперішня чи майбутня – ніколи не буде легітимізована;
Справедливий і тривалий мир має притягнути Росію до відповідальності і зміцнити міжнародне право.
Резолюцію представили конгресмен Фіцпатрік разом з конгресменом-республіканцем Майком Тернером, який очолює делегацію США у парламентській асамблеї НАТО, та конгресменом-демократом Джеррі Коннолі, а також – двопартійною коаліцією, до якої входять члени Палати представників Дон Бейкон, Брендан Бойл, Кріссі Хулахан, Стені Гоєр, Марсі Каптур, Майк Лоулер і Джо Вілсон.
Напередодні під час візиту до Фінляндії президент України Володимир Зеленський визнав, що на мирних переговорах будуть підніматися територіальні питання, але наголосив, що це – червона лінія для України.
Нещодавно радник президента США з національної безпеки Майк Волц припустив, що майбутня угода про завершення війни Росії проти України може передбачати втрату останньою територій в обмін на "майбутні гарантії безпеки".
Державний секретар США Марко Рубіо також говорив, що Україні доведеться піти на поступки щодо територій, які Росія захопила з 2014 року, в рамках будь-якої угоди про припинення війни.
Ще на цю тему
- 23.04.2025 FT: Рубіо та Віткофф не братимуть участі у зустрічі в Лондоні щодо "мирної угоди"
- 21.04.2025 Прем’єр Норвегії Стьоре та міністр фінансів Столтенберг зустрінуться з Трампом у Вашингтоні: обговорять війну в Україні
- 21.04.2025 Трамп чекає відповіді від України щодо визнання Криму російським і відмовитись від вступу до НАТО, – The Wall Street Journal
- 21.04.2025 Наступного тижня команда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо України
- 19.04.2025 ЗМІ: США відкриті до визнання Криму російським у рамках мирного врегулювання
- 18.04.2025 Уряд опублікував текст меморандуму про надра
- 15.04.2025 Духовний радник Трампа засудив ракетну атаку Росії на Суми
- 15.04.2025 Демократи у Палаті представників США підготували законопроєкт про підтримку України
- 11.04.2025 Умєров заявив, що США продовжують безпекову допомогу Україні і стоять "поряд з нами"
- 11.04.2025 Держдеп підтвердив відставку посла США в Україні Брінк
- 10.04.2025 Трамп підписав указ про спрощення експорту американської зброї
- 09.04.2025 США покинули ключовий логістичний вузол передачі зброї України під Жешувом: знову Трамп, чи так було заплановано