Зеленський: Україна і США обговорять у Саудівській Аравії технічні питання "перемирʼя"
Президенти України та США домовились обговорити технічні деталі часткового перемирʼя – відмови від ударів по енергетичній та цивільній інфраструктурі.
Про це повідомив український президент Володимир Зеленський за підсумками розмови з Дональдом Трампом 19 березня, пише "Європейська правда".
Зеленський заявив, що підтримав припинення ударів по об'єктах енергетичної та іншої цивільної інфраструктури, і "Україна підтвердила, що ми готові його здійснити".
"Ми доручили нашим командам вирішити технічні питання, пов'язані з реалізацією та розширенням часткового припинення вогню. Українська та американська групи готові зустрітися в Саудівській Аравії найближчими днями для продовження координації кроків на шляху до миру", – зазначив він.
Глава держави вказав, що радники й представники України та США на наступних зустрічах "можуть узгодити всі необхідні аспекти просування до міцного миру і гарантій безпеки".
Раніше Дональд Трамп назвав розмову із Зеленським "дуже хорошою" та додав, що значна частина розмови ґрунтувалася на його вчорашній розмові з очільником Кремля Владіміром Путіним "з метою узгодження запитів і потреб Росії і України".
18 березня після телефонної розмови лідерів США і РФ стало відомо, що Путін відкинув пропозицію США про 30-денне повне припинення вогню, на яку раніше погодилась Україна. Натомість він підтримав обіцянку сторін на 30 днів "утриматись" від атак на енергетичні обʼєкти.
Водночас 19 березня Зеленський заявив, що Росія вночі атакувала українську енергетику, попри те, що Путін начебто дав команду на 30 днів припинити її обстріл.
Ще на цю тему
- 08.04.2026 У США родина волонтерів самостійно організувала акцію «Борщ для України» та зібрала $28 тисяч
- 06.04.2026 Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України
- 04.04.2026 Україна найближчими днями доопрацює документ про гарантії безпеки від США
- 02.04.2026 Понад 100 інвесторів у США зацікавилися українськими оборонними компаніями, – Brave1
- 02.04.2026 Зеленський розповів про переговори з представниками Трампа
- 27.03.2026 Сенатори США хочуть санкцій проти Угорщини за блокування допомоги Україні
- 27.03.2026 США виділяють 25 млн доларів на повернення українських дітей, депортованих Росією
- 26.03.2026 Американсько–український фонд інвестує у виробника компонентів для БПЛА
- 25.03.2026 Україна та США уклали низку угод у галузі енергетики
- 21.03.2026 МЗС запускає видачу паспортів через центри VFS Global у Британії, Канаді та США
- 19.03.2026 Пентагон поскаржився на передану зброю Україні і зробив тривожну заяву
- 19.03.2026 У МЗС розповіли, що відбувається з тристоронніми переговорами Україна-США-РФ