WSJ: Американські стартапи звернулися за допомогою до українців у створенні дронів для армії США
Американські стартапи, які розробляють безпілотні технології для Пентагону, об’єднали зусилля з українськими виробниками БПЛА, щоб створити ефективніші й перевірені у бойових діях дрони для армії Сполучених Штатів.
Про це пише The Wall Street Journal, передає Укрінформ.
Як стверджує видання, стартапи у США витратили мільярди доларів на розробку малих безпілотників, замовлених Пентагоном для майбутніх конфліктів, однак більшість із цих компаній змогли виготовити лише дороговартісні апарати, які не надто добре літають.
Тим часом українські виробники безпілотників, попри обмежені ресурси, освоїли серійне виробництво дешевих моделей БПЛА і шукають нових клієнтів та капітал.
«Жодна американська компанія не встигає за Україною. Їхні розробки чудово працюють, у них найкраща лабораторія для перевірки всіх моделей у бойових умовах», – цитує видання Натана Мінца, співзасновника стартапу з Південної Каліфорнії CX2, який уклав угоду про встановлення свого програмного забезпечення та датчиків на українських дронах для їх перевірки в бою.
Читайте також: Українські виробники дронів з вищим відсотком локалізації матимуть переваги у держзакупівлях - Міноборони
У матеріалі WSJ ідеться, що американців також цікавить швидке масштабування українцями своїх нових розробок. За оцінками Пентагону, американські виробники можуть створювати до 100 тисяч безпілотників на рік, тоді як в Україні минулого року було виготовлено понад два мільйони дронів, у тому числі й тих, що можуть літати із вибухівкою на сотні кілометрів та використовуються для атак на об’єкти в глибині Росії.
Видання наголошує, що співпраця між Сполученими Штатами та Україною в галузі створення дронів, ймовірно, продовжиться, незважаючи на переговори про можливе припинення російсько-української війни.
«Будь-які повороти дипломатії навряд чи зруйнують зв’язок, який склався між американськими та українськими стартапами з виробництва безпілотників, та не зупинять зусилля Міністерства оборони США із впровадження кращих інновацій з України», - заявили виданню представники оборонного відомства та засновники стартапів.
Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про безпілотник-носій від розробника Brave1, що переносить на собі FPV-дрони для ураження цілей в тилу ворога на відстань, яку тим не подолати самостійно.
Ще на цю тему
- 26.03.2025 США домовились з РФ і Україною про заборону ударів у Чорному морі та по енергообʼєктах
- 24.03.2025 Американський зріджений газ допоможе посилити енергобезпеку України та Європи, - Тімченко
- 24.03.2025 ЗМІ: у Саудівській Аравії почалася зустріч делегацій США та Росії
- 20.03.2025 Зеленський анонсував нову зустріч команд України та США в Саудівській Аравії
- 20.03.2025 У США представили резолюцію про невизнання окупованих територій України російськими
- 20.03.2025 Зеленський: Україна і США обговорять у Саудівській Аравії технічні питання "перемирʼя"
- 18.03.2025 Рахункова палата провела аудит допомоги від США на $30 мільярдів - порушень немає
- 18.03.2025 Криголам «Ноосфера» прибув до української станції «Академік Вернадський»
- 14.03.2025 ЗМІ: США відновлюють постачання Україні високоточних бомб GLSDB після модернізації
- 12.03.2025 Польща підтвердила відновлення постачань американської допомоги Україні
- 12.03.2025 Глава розвідки США підтвердила, що пауза в обміні розвідданими з Україною скасована
- 11.03.2025 Спільна заява за підсумками зустрічі делегацій України та США у Джидді