Лідери G7 запевнили у подальшій допомозі Україні у війні проти Росії
Країни "Групи семи" (G7) продовжуватимуть надавати Україні необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно.
Як передає "Європейська правда", про це йдеться в заяві лідерів країн G7, ухваленій за ініціативи прем’єр-міністерки головуючої у групі Італії Джорджії Мелоні.
У заяві, опублікованій у суботу, 16 листопада, лідери "Групи семи" підтвердили готовність продовжувати підтримку України стільки, скільки буде потрібно.
"Ми солідарні в наших спільних зусиллях робити внесок у боротьбу за її суверенітет, свободу, незалежність, територіальну цілісність та відбудову", – наголосили в заяві.
Лідери акцентували, що після 1000 днів війни визнають "величезні страждання, які терпить народ України".
"Та попри ці труднощі українці продемонстрували неперевершену стійкість і рішучість у захисті своєї землі, культури і свого народу", – акцентували у документі.
Лідери G7 також додали, що Росія залишається єдиною перешкодою для відновлення справедливого і тривалого миру та підтвердили готовність продовжувати тиск на РФ за допомогою санкцій, експортного контролю та інших заходів, які завдають їй значних економічних втрат.
Нагадаємо, 14 листопада Єврокомісія схвалила виділення 4 млрд євро макрофінансової допомоги Україні у вигляді грантів та позик в рамках програми Ukraine Facility.
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс, спікерка Сейму Дайга Мієріня, прем'єр-міністерка Евіка Сіліня і міністерка закордонних справ Байба Браже закликали латвійців, на знак солідарності з Україною, вшанувати 19 листопада пам'ять загиблих внаслідок вторгнення РФ хвилиною мовчання і запалити свічки.
Ще на цю тему
- 17.01.2025 Разведка Британии проанализировала слова Патрушева о том, что Украина может «перестать существовать»
- 17.01.2025 The Guardian: Дипломати РФ проникли в закриту зону парламенту Британії
- 15.01.2025 Австралія викликала російського посла через повідомлення про загибель полоненого солдата
- 13.01.2025 Кремль «не может прокомментировать» заявление Зеленского о военных КНДР – Песков
- 11.01.2025 Вучич подзвонить Путіну після санкцій США проти сербської компанії, повʼязаної з РФ
- 07.01.2025 Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС
- 03.01.2025 Наступний «Рамштайн» відбудеться 9 січня у Німеччині
- 03.01.2025 Глави МЗС Німеччини та Франції їдуть у Дамаск говорити про співпрацю та російські бази
- 28.12.2024 Путін вибачився перед Алієвим за авіатрощу літака Azerbaijan Airlines
- 26.12.2024 Таїланд прийняв запрошення приєднатися до БРІКС
- 26.12.2024 Росія внесла Гельсінську комісію США до списку небажаних організацій
- 24.12.2024 РФ признала нежелательной организацию Help Heroes of Ukraine