У ЄС почали розслідувати схему перемаркування в Туреччині підсанкційної нафти з РФ – Politico
Бюро Європейського Союзу по боротьбі з шахрайством OLAF розпочало розслідування лазівки, яка дозволяє таким країнам, як Туреччина, експортувати підсанкційну російську нафту до ЄС під іншою маркою.
Про це повідомило видання Politico з посиланням на два джерела, пише Європейська правда.
Розслідування розпочалося після того, як Politico виявило, що мільйони барелів московського палива, ймовірно, потрапляють до ЄС після ребрендингу в Туреччині, незважаючи на заборону на такий російський імпорт.
Ця схема стала можливою завдяки обхідному шляху в санкціях Брюсселя, який дозволяє ввозити в ЄС "змішане" паливо, якщо воно маркується як неросійське.
Ця лазівка принесла Москві до 3 мільярдів євро лише з трьох турецьких портів за 12 місяців після того, як ЄС запровадив санкції проти імпорту російської нафти в лютому 2023 року.
Ця практика демонструє креативні способи, якими Росія обходить санкції ЄС і захищає свою торгівлю викопним паливом, що становить майже половину доходів Кремля.
Нагадаємо, 24 червня Рада ЄС оголосила нові санкції, спрямовані проти танкерів, що входять до складу нафтового "тіньового флоту" РФ.
У липні більше ніж 40 європейських країн погодили план боротьби з нафтовим "тіньовим флотом" Росії на саміті Європейської політичної спільноти.
Тим часом спільне розслідування Politico та некомерційної журналістської групи SourceMaterial виявило щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" РФ залишали розливи нафти у світових водах.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 11.12.2024 США розглядають нові нафтові санкції для Росії: на який безпрецедентний крок готовий піти Байден – Bloomberg
- 09.12.2024 Минфин РФ заявил о падении нефтегазовых доходов бюджета второй месяц подряд
- 07.12.2024 Лазейки в санкциях: российская нефть через Индию возвращается в Европу
- 07.12.2024 ЗМІ: Посли ЄС не змогли узгодити 15-й пакет санкцій проти «тіньового флоту» Росії
- 27.11.2024 «Найбільший пакет санкцій» Великої Британії виявився «декоративним» і навряд чи вплине на потік кровавої нафти з Росій – Клименко
- 25.11.2024 Британія запровадила санкції щодо 30 кораблів «тіньового флоту» РФ
- 23.11.2024 Чехія відмовляється від винятку із санкцій ЄС щодо імпорту російської нафти
- 21.11.2024 Экспорт нефти из Казахстана через порт Актау в январе‒октябре 2024 года составил 3 млн тонн
- 21.11.2024 Біля Малайзії організували найбільшу у світі тіньову перевалку нафти для обходу санкцій
- 19.11.2024 Група Єрмака-Макфола пропонує нові кроки для посилення енергетичних санкцій проти Росії
- 19.11.2024 Регіональна група країн ЄС працює над подальшою протидією російському «тіньовому флоту»: Спільна заява
- 15.11.2024 Російські НПЗ скорочують перероблення нафти через збитки: існує загроза закриття – Reuters