ЗМІ: ЄС і США наближаються до згоди щодо $50 млрд для України з використанням росактивів
США і Євросоюз нібито наближаються до домовленості щодо конкретних умов надання Україні фінансової допомоги на 50 млрд доларів з використанням прибутків заморожених активів РФ, як загальну ідею якої погодили у червні на зустрічі лідерів Групи семи.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Bloomberg.
За даними журналістів, США планують у будь-якому разі брати участь у наданні кредиту, але масштаб їхньої участі буде залежати від того, чи ЄС змінить своє законодавство щодо санкцій, аби мати більше гарантій того, що російські активи і надалі будуть залишатися замороженими.
Штати нібито готові надати зі свого боку 20 млрд доларів із загальної суми, якщо такі зміни щодо санкційного режиму будуть внесені.
Якщо ж ЄС не вдасться цього зробити, США все одно долучаться, проте сума внеску буде меншою, повідомили журналістам обізнані співрозмовники.
Нагадаємо, йдеться про фінансову допомогу на 50 млрд доларів, участь у наданні якої мають брати ЄС, США, Канада, Японія та Британія. Гасити кредит планують з використанням прибутків від 280 млрд доларів заморожених активів РФ, більшість з яких перебувають у Європі.
Нові 50 млрд від G7 стануть доповненням до вже існуючого пакету макрофінансової підтримки від ЄС на 50 млрд євро, які будуть виділятися поступово протягом 2024-2027 років та "прив’язані" до плану реформ.
Початково США і ЄС домовилися внести по 20 млрд, але згодом Вашингтон почав просити Євросоюз про запобіжники, які дадуть більшу прогнозованість надходження прибутків від російських активів, оскільки зараз санкції ЄС потребують перегляду і продовження кожні пів року.
Раніше у ЗМІ вже з’явились повідомлення, що ЄС починає готувати "план Б" з більшою часткою європейського внеску на випадок, якщо Вашингтон не братиме участі у схемі.
Проте готовність ЄС збільшити свою частку внеску нібито зустріла невдоволення ключових столиць – Німеччини, Франції та Італії, коли це питання обговорювалося у середу на зустрічі послів ЄС у Брюсселі.
Єврокомісія стоїть на позиції, що найкраще продовжити термін, коли здійснюється перегляд і продовження санкцій, і гарантувати участь США. Проте Угорщина продовжує виступати проти будь-яких рішень, наполягаючи, що спершу потрібно дочекатися результатів виборів у США.
У Єврокомісії нібито попередили країни-члени, що США можуть приєднатися до ініціативи навіть після виборів, але ЄС зі свого боку має виконати усю "паперову" роботу до кінця жовтня.
Один співрозмовник стверджує, що у G7 планують фіналізувати наміри щодо кредиту на міністерській зустрічі 25 жовтня.
Ще на цю тему
- 02.10.2024 Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку Пауер прибула до України
- 01.10.2024 США готуються розблокувати $50 млрд для України з російських активів
- 01.10.2024 Пентагон уклав контракт із Boeing на виробництво бомб для України
- 28.09.2024 Блінкен: США ретельно вивчають український «план перемоги»
- 27.09.2024 NYT: Розвідка США заявила про ризики, пов'язані з дозволом Україні завдавати ударів вглиб РФ
- 27.09.2024 Байден повідомив дату зустрічі формату "Рамштайн" на рівні лідерів
- 27.09.2024 Зеленський зустрівся з Байденом у Білому домі
- 26.09.2024 Байден оголосив про майже $8 млрд на зброю для України включно з Patriot і авіабомбами JSOW
- 26.09.2024 США оголосили новий пакет військової допомоги Україні: що до нього увійшло
- 25.09.2024 США перехопили і повернули Україні чотири шаблі X-XIII ст, викрадені на окупованих РФ територіях
- 25.09.2024 У Байдена знайшли обхідний шлях для продовження допомоги Україні на 5,9 млрд доларів
- 24.09.2024 США цього тижня оголосять про пакет військової допомоги Україні на $375 млн – ЗМІ