Що скоріш за все ховається за дроном-камікадзе "Морок" з дальністю 800 км
Поки все вказує на те, що в основі "Морока" лежить український дрон-мішень RZ-60, але для цього його все одно знадобилось дуже сильно доопрацювати
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Українські волонтери Сергій Притула, Сергій Стерненко й Ігор Лаченков показали новий український дрон-камікадзе під назвою "Морок", перша серійна партія якого вже готується до передачі Силам оборони України.
Нагадаємо, що заявлені характеристики "Морока": дальність польоту - 800 км, розмір бойової частини - до 30 кг.
Але попри те, що сам дрон був дуже формально "розмитий" на фото, об'єктивно не залишається дуже багато варіантів, що саме ховається під цією назвою. Тим більш у мережі (при цьому вже й у РФ) вже активно прив'язують "Морок" до українського дрона RZ-60 від однієї приватної компанії та державного інституту.
Враховуючи наявність зображень з усіх ракурсів (два з яких від СБУ), включно із новим, який дозволяє оцінити геометричні розміри. А також те, що жодна розробка у серійному виробництві не може з'явитись "з повітря", а про активні роботи над RZ-60 відомо станом на лютий цього року, коли було опубліковано відео з його запуском.
Дрон "Морок" та RZ-60
Нагадаємо, що RZ-60 розроблявся у ролі бюджетного дрона-мішені для тренування розрахунків ППО ЗСУ й у 2019 році дрон був успішно продемонстрований військовим у дії. При цьому головна особливість дрона-мішені - бути дешевим, якнайкраще підходить до дрона-камікадзе.
Водночас вочевидь мова не йде про те, що це саме RZ-60. Зокрема абсолютно не співпадає дальність та вага бойової частини. Якщо для RZ-60 дальність становить до 300 км, а вага бойової частини - 3 кг, то у "Морока" - 800 км та 30 кг.
А це означає абсолютно інший рівень, який міг бути досягнутий лише шляхом доволі глибокого доопрацювання конструкції. Бо в іншому випадку досягти кратного збільшення дальності та одночасно з цим й збільшення бойової частини у понад 10 разів фізично неможливо.
Тобто можливо зробити припущення, що мова йде про спеціалізований дрон-камікадзе на основі дрона-мішені. Бо зрештою з нього необхідно зняти такі елементи, як парашут та систему зв'язку, що вже вивільняє певну вагу. А шляхом, можливо, збільшення геометричних розмірів, заміни двигуна та зменшення вимог до тривалості експлуатації - досягти й дальності у 800 км.
Водночас прив'язка "Морока" до глибокої переробки RZ-60 залишається лише припущенням. Але саме такий підхід з доопрацювання вже розробленого дрона-мішені у дрон-камікадзе, виглядає вкрай логічним та прагматичним шляхом.
Ще на цю тему
- 02.12.2023 З’явилися нові невтішні прогнози, коли все ж таки Україна отримає гібрид ракети та бомби для HIMARS
- 02.12.2023 Rheinmetall наступного року планує запустити виробництво бронетехніки в Україні
- 01.12.2023 Захист від БПЛА: у Міноборони допустили до експлуатації нові зразки «окопної РЕБ» / Фото
- 23.11.2023 У Мінстратегпромі розсекретили дрон з дальністю польоту 1000 км / Фото
- 21.11.2023 Стійкий до російського РЕБу новий український ударний дрон йде в серію
- 20.11.2023 ЗСУ отримали перші 3 тисячі FPV-дронів від операції "Єдність", - Федоров
- 18.11.2023 Які п’ять компаній з Італії приєдналися до українського Альянсу обороних індустрій, що налічує вже 74 учасники
- 17.11.2023 Франція домовляється зі Швейцарією про реекспорт зброї для України – Макрон
- 17.11.2023 Данія передала ВМС України роботизовані гідрографічні комплекси: вони скануватимуть дно / Фото
- 16.11.2023 Україна вийшла на виробництво "десятків аналогів Shahed-ів" - у Мінстратегпромі розкрили додаткові деталі(фото)
- 14.11.2023 У ЄС зробили неочікувані заяви про 1 млн снарядів для України, але чи не занадто оптимізму в цьому питанні
- 14.11.2023 Leopard 1A5, Bandvagn 206, вантажівки, БК та інше: що в новому пакеті оборонної допомоги від Німеччини(фото)