Німецька компанія SPINNER допомагає ОПК Росії

17:00 20.09.2023

В Україні планують долучити до списку кандидатів на санкції 14 російських імпортерів німецьких верстатів SPINNER.

Про це йдеться у повідомлені Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), пише Мілітарний.

Рішення було прийнято після отримання інформації про доставлення з виробничих потужностей заводу в Туреччині універсального оброблювального центру (верстату) німецького виробника SPINNER для російського АТ “Серовский механический завод” (СМЗ).

Росії потрібен цей верстат для реалізації програми з нарощування виробництва осколково-фугасних снарядів для російських танків, які потім використовуються у війні проти України.

Повідомляється, що Росія не має достатньої технологічної бази для виробництва своєї зброї й залежить від обладнання країн G7, яке вона купує за допомогою посередників.

Це обладнання дозволяє РФ продовжувати військові дії, коли їй не вистачає боєприпасів.

“Ворог забезпечує себе не тільки верстатами, але й запчастинами, інструментами, програмами та рідинами для них“, – розповіли у НАЗК.

Верстат німецького виробника SPINNER був відправлений з Туреччини й має надійти до російського військового заводу в кінці вересня. Російська фірма “Юмак” виступає як імпортер.

НАЗК повідомило Федеральне міністерство економіки та технологій Німеччини та компанію SPINNER, що цей верстат фактично призначений для російської армії й буде використовуватися для виробництва боєприпасів країни-агресорки.

Постачання обладнання Spinner до Росії зросли більш ніж на 500% після початку повномасштабної агресії у 2022-2023 роках.
 

Ще на цю тему