Без "Нептуна", "Вільхи" та "Стугни" через висновок Держаудитслужби: у КБ "Луч" звернулись до влади
Проблема зі звітом Держаудитслужби поглиблюється настільки, що дійсно може призвести до зупинки вітчизняних оборонних підприємств і це станеться не через удари РФ, а дії українських аудиторів.
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
ДККБ "Луч", який розробляє та виготовляє критичні для Збройних Сил України зразки озброєння, серед яких "Нептун", вочевидь вже у модернізації для знищення наземних цілей, далекобійна "Вільха" та протитанковий ракетний комплекс "Стугна", звернулись до уряду, РНБО та керівництва АТ "Укроборонпром" із закликом врегулювати проблему із висновком Державної аудиторської служби України.
"Надумана позиція посадових осіб Держаудитслужби щодо заборони включення прибутку до складу ціни створила реальні загрози національній безпеці та оборони держави. Висновки Держаудитслужби викликають здивування та обурення, спричинили розбіжності та судові процеси між органами влади у період воєнного стану, а матеріали ревізії передано правоохоронним органам, на підставі яких відкрито кримінальні провадження", - йдеться у повідомленні.
Через це "Луч" вже "зіткнулося із внутрішніми чинниками, які ускладнюють виконання поставлених завдань розробки та виробництва Зброї Перемоги". При цьому негативні наслідки для оборонно-паросилового комплексу України в умовах війни виникли виключно через штучні загрози, в яких, як підкреслили у держпідприємстві, зацікавлена передусім РФ.
Зазначимо, що про проблему зі звітом Держаудитслужби відомо достатньо давно. Відповідно до її звіту відносно діяльності Міноборони України у 2022 році було знайдено "порушення" на 2,5 млрд грн через те, що виробники озброєння отримали прибуток (на рівні 5-10%) за передане торік озброєння. І ці гроші, які вже давно пішли на зарплати, модернізацію а часом просто відновлення виробничих потужностей, які знаходяться під систематичними ударами ворога, мають повернути саме зброярі.
Причиною цьому формально стала написана в умовах початку повномасштабного російського вторгнення постанова Кабміну від 20 березня 2022 року №335, якість якої, як нормативно-правового акту була настільки низькою, що дозволяє читання у вигляді того, що виробник, при цьому лише вітчизняний, не може закладати прибуток у ціну зброї. Ця постанова вже скасована, але у Держаудитслужбі свій висновок ґрунтують саме на ній.
Цей проблемний звіт у самому Міноборони України вже називали "абсурдним" та таким, що "віддаляє перемогу". Закликали вирішити питання й Національній асоціації підприємств оборонної промисловості" (NAUDI), але попри все це проблема продовжує існувати (на відео з 07:08).
Більше того, поглиблюється. Зокрема в "Українській бронетехніці" повідомили, що Державне бюро розслідувань якраз на основі звіту Держаудитслужби готує кримінальну справу проти компанії. Тобто підозрюється у тому, що завдала збитків державі шляхом отримання прибутку, з якого заплатила податки та направила на виробництво озброєння для ЗСУ.
Тобто проблема більш ніж масштабна і банально загрожує тим, що ті підприємства, які працюють під ударами РФ просто завершать виробництво зброї не через атаки ворога, а через дії українських аудиторів.
Й особливо жахає те, що це відбувається не просто під час війни, а на фоні прямого прикладу для наслідування з боку Польщі, яка не просто локалізує у пожежному темпі виробництва сучасного озброєння, а додатково прямо інвестує в оборонні компанії мільярдні кошти для того, щоб вони змогли цю задачу виконати.
Ще на цю тему
- 06.12.2023 У ЗСУ засвітили найекзотичніший реактивний снаряд С-8П у "привітанні" для рашистів
- 05.12.2023 Україна збільшила виробництво САУ «Богдана» – Зеленський
- 04.12.2023 Rheinmetall отримав великий контракт на 155-мм снаряди для України
- 04.12.2023 ЗСУ отримали ще 5000 FPV-дронів від Операції "Єдність"
- 04.12.2023 ЗСУ мають таємничі реактивні дрони ADM-160 MALD від США для пуску з літаків
- 02.12.2023 З’явилися нові невтішні прогнози, коли все ж таки Україна отримає гібрид ракети та бомби для HIMARS
- 02.12.2023 Rheinmetall наступного року планує запустити виробництво бронетехніки в Україні
- 01.12.2023 Захист від БПЛА: у Міноборони допустили до експлуатації нові зразки «окопної РЕБ» / Фото
- 23.11.2023 У Мінстратегпромі розсекретили дрон з дальністю польоту 1000 км / Фото
- 21.11.2023 Стійкий до російського РЕБу новий український ударний дрон йде в серію
- 20.11.2023 ЗСУ отримали перші 3 тисячі FPV-дронів від операції "Єдність", - Федоров
- 18.11.2023 Що скоріш за все ховається за дроном-камікадзе "Морок" з дальністю 800 км