На Раді Україна-НАТО Анкара може заявити, що сама розбереться із «зерновою угодою» - експерт

16:40 25.07.2023

Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар прогнозує, що на засіданні Ради Україна-НАТО 26 липня не буде радикальних рішень щодо транспортування українського зерна через Чорне море через особливу позицію Туреччини в Альянсі і Чорноморському регіоні.

Таку думку експерт висловив у коментарі Укрінформу.

«У мене немає великих очікувань (від засідання Ради Україна-НАТО – ред.) З моєї точки зору, найімовірніше, все обмежиться морально-психологічною, політичною і дипломатичною підтримкою України. І тут, можливо, проблема не так в Альянсі, як в особливій позиції Туреччини як всередині НАТО, так і в Чорноморському регіоні. Я припускаю, що Туреччина може там наполягати, що вона це питання (транспортування українського зерна - ред.) вирішить пізніше в процесі певного діалогу з Росією», - сказав Гончар.


За його словами, з риторики, яка останніми днями зазнала змін і з турецького, і з російського боку, сторони наразі ведуть торги.

У цьому контексті президент Центру глобалістики зауважив, що не треба мати ілюзій, Туреччина просто намагається заробляти і в прямому, і в переносному сенсі на обох сторонах збройного конфлікту.

Гончар зазначив, що це й раніше мало місце, а зараз Туреччина хоче продовжити цю лінію і не тільки отримати чергові знижки на зерно від нас, а на нафту і газ від Росії, а й продемонструвати, що вона в Альянсі незамінна і здатна сама вирішити всі питання у Чорному морі.

На думку експерта, це зручно і для НАТО , яке традиційно займає стриману позицію щодо Чорного моря, і для Румунії та Болгарії, які почуваються захищеними і не відчувають великої потреби в активних діях у регіоні.

Підсумовуючи, Гончар спрогнозував, що результатом завтрашнього засідання Ради Україна-НАТО буде заява на підтримку України і заклик до Росії повернутися до зернової угоди.

«А те, що вони (країни-члени НАТО – ред.), в принципі, мали б зробити, - це взяти «парасольку» ООН, перейнятися проблемою можливого голоду в Африці і вирішити питання створення гуманітарного коридору, тобто організувати операцію супроводу вантажів. У них є відповідна протимінна група НАТО в Середземному морі, яка регулярно проводить навчання, вони цілком можуть це зробити, і Росія тут нічого не вдіє», - переконаний президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».

Ще на цю тему