Столтенберг скликає засідання Ради Україна–НАТО наступного тижня

15:40 23.07.2023

На зустрічі Ради Україна–НАТО обговорять обстріли зернової інфраструктури у портах України.

Як пише ZN.UA, генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг скликає засідання Ради Україна-НАТО на 26 липня, повідомляє Deutshe Welle із посиланням на агентство dpa.

Як заявила речниця НАТО Оана Лунгеску, засідання відбудеться на прохання України для обговорення останніх подій та планують «обговорити транспортування українського зерна через Чорне море».

Напередодні у вечірньому відеозверненні президент України Володимир Зеленський повідомив, що поспілкувався із генсеком НАТО та звернувся з пропозицією скликати Раду Україна – НАТО для кризових консультацій через безпеку в Чорному морі.

Столтенберг після розмови з Зеленським заявив, що союзники продовжуватимуть підтримку України, скільки це буде потрібно і додав, що після саміту НАТО у Вільнюсі, «Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше».

«Ми рішуче засуджуємо спробу Москви перетворити продовольство на зброю», - написав генсек у Twitter НАТО.

17 липня Росія заявила про припинення дії «зернової угоди», яка проіснувала майже рік. У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна може продовжити експорт зерна.


Зокрема посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що Україна розглядає варіант перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО Румунії і Болгарії, однак це несе безпекові ризики, оскільки РФ може обстрілювати інфраструктуру портів та кораблі, які перевозитимуть збіжжя. Після цього Росія цілий тиждень обстрілює порти Одеси та Чорноморська, яким завдала значних пошкоджень.

Ще на цю тему