ряд Німеччини закупив 66 БТР для України
Федеральний уряд Німеччини підписав контракт з компанією Flensburger Fahrzeugbau GmbH на закупівлю 66 бронетранспортерів типу FFG APC для подальшої передачі Україні.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на німецький телеканал ntv.
"Щоб підтримати Україну в її захисті від російської агресії, німецький уряд придбав більше військової техніки. Речниця федерального міністерства оборони повідомила, що з компанією Flensburger Fahrzeugbau GmbH (FFG) було підписано контракт на 66 бронетранспортерів", - йдеться у повідомленні.
Таким чином, як зазначає телеканал, ЗСУ отримають від Німеччини не БТРи типу "Fuchs" від компанії-виробника Rheinmetall – всупереч сподіванням України – а бронетранспортери "FFG APC". Ці "машини підвищеної прохідності" проходять доукомплектування у Фленсбурзі й після передачі українській стороні будуть використовуватися для захищеного транспортування військ. За повідомленнями ЗМІ, це будуть легкі броньовані колісні машини типу BATT UMG, які оснащуватимуться лише за ліцензією у Фленсбурзі.
У німецькому уряді пояснили, що бронетранспортери "Fuchs" компанії Rheinmetall, які перебувають на озброєнні Бундесверу в численних варіантах з 1980-х років, були альтернативою. Однак вони були б шість-сім разів дорожчими за бронетранспортер FFG. Саме тому вибір врешті-решт було зупинено на "FFG APC".
"У центрі уваги завжди перебувають потреби України", - пояснила прессекретар міноборони ФРН.
Читайте також: Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги
За її словами, "кожна закупівля" детально обговорюється з українською стороною. Спеціальна група щодо України звертає увагу не лише на вартість, але й на можливі терміни поставок. Адже також важливо, щоб техніка була "доставлена в Україну якомога швидше".
Коли бронетранспортери від Flensburger Fahrzeugbau GmbH прибудуть в Україну, невідомо. Зі зрозумілих причин німецький уряд не надає більше деталей про поставку.
Ще на цю тему
- 21.09.2023 Швеція доставила в Україну 10 танків Strv 122 разом із навченими екіпажами-Фото
- 21.09.2023 Замкнене коло проблем українських дронів: чому їх досі не замовляють і проблема не має легкого вирішення-Фото
- 19.09.2023 З Leopard 1 для України виникли логічні несподівані проблеми: під загрозою взагалі сенс передачі декількох сотень танків-Фото
- 19.09.2023 Без "Нептуна", "Вільхи" та "Стугни" через висновок Держаудитслужби: у КБ "Луч" звернулись до влади
- 19.09.2023 Норвегія дасть ЗСУ цікаві машини M548, які не тільки для бездоріжжя, але й для артилерії-Фото
- 19.09.2023 Боєприпаси на 400 млн євро від Німеччини, але без Taurus: скільки це у снарядах-Фото
- 16.09.2023 Міноборони України прийняло на озброєння першу вітчизняну радіолокаційну станцію
- 16.09.2023 Україна отримала від США промислові 3D-принтери для друку запчастин до техніки в польових умовах
- 15.09.2023 Схоже, що німецька Taurus йде "в парі" з іншою важливою для України ракетою, як це було з Leopard і Abrams-Фото
- 15.09.2023 У "Спецтехноекспорт" вже зробили сотні надводних катерів-камікадзе Magura V5, і це тільки початок-Фото
- 13.09.2023 Джонсон зацінив український бойовий модуль "Шабля"
- 13.09.2023 ЗСУ мають на озброєнні ПТРК "Стугна" з новим приладом наведення з лазерним далекоміром