Місія МВФ завершила перший перегляд кредитної програми для України

08:00 31.05.2023

Місія Міжнародного валютного фонду завершила свій перший перегляд кредитної програми для України на суму 15,6 млрд доларів.

Місія зазначила, що Україна виконала необхідні умови, що відкриває шлях до виплати близько 900 млн доларів, повідомив МВФ 30 травня. Про це пише ZN.UA з посиланням на Reuters.

«Усі кількісні критерії ефективності на кінець квітня та структурні орієнтири на кінець травня були досягнуті», – йдеться в заяві МВФ. – «Співробітники МВФ та українська влада досягли домовленості на рівні персоналу щодо першого перегляду програми EFF. Угода підлягає затвердженню Виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями».

Співробітники МВФ також підвищили свій прогноз економічного зростання України на цей рік до повністю позитивного діапазону від 1% до 3%, порівняно з попереднім прогнозом, який становив від –3% до +1%, йдеться у заяві МВФ. 

Механізм розширеного фінансування є частиною глобального пакету на суму 115 млрд доларів, спрямованого на підтримку економіки України, яка бореться з російським вторгненням. Програма EFF є першою великою програмою традиційного фінансування, схваленою МВФ для країни, яка бере участь у повномасштабній війні.

Нагадаємо, що місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм розпочала роботу 23 травня з обговорення із представниками влади України заходів у контексті першого перегляду програми розширеного фінансування.

Перший транш від МВФ у рамках нової програми розширеного фінансування на близько 2,7 млрд доларів Україна отримала 3 квітня. Програма розширеного кредитування загальним обсягом 15,6 млрд доларів була затверджена наприкінці березня 2023 року й розрахована на чотири роки. Вона є частиною великого пакету підтримки від країн G7 на суму 115 млрд доларів. Серед умов – відновлення обов’язкового декларування статків чиновників. Відповідна умова прописана в Меморандумі з МВФ.
 

Ще на цю тему