У ЄС обговорять український список компаній, які є "спонсорами війни" - Politico

13:00 22.05.2023

Міністри закордонних справ Європейського Союзу в понеділок, 22 травня, у Брюсселі обговорять український список приватних компаній, які, як стверджується, є "спонсорами війни".

Про це повідомляє УНН, посилаючись на Politico.

Цитата

"Міністри закордонних справ ЄС обговорять український "чорний список". Сьогодні на зустрічі в Брюсселі міністри закордонних справ ЄС обговорять список України щодо приватних компаній, які, як стверджують, є "спонсорами війни", - повідомляє видання.

Деталі

Зазначається, що у списку є низка європейських фірм. Як пише Politico, технічно це не є частиною 11-го пакету санкцій. За словами кількох дипломатів ЄС, Угорщина та Греція хочуть, щоб деякі їхні компанії були виключені зі списку, перш ніж вони погодяться на наступний пакет санкцій проти росії.

Інший дипломат, знайомий з дискусією назвав санкційний список України, до якого були включені грецькі компанії, "безпідставним полюванням на відьом". За його словами, вони потрапили у список "без будь-якого попереднього попередження за діяльність, яка є законною під санкціями ЄС".

"Якщо Київ має будь-які ознаки порушення санкцій, він повинен звернутися до держав-членів і поділитися фактами, щоб їх можна було належним чином розслідувати", - сказав дипломат, назвавши список "абсолютно контрпродуктивним".

Інші чиновники, як пише Politico, заперечують пов’язування цієї дискусії з наступним пакетом санкцій, який включає заходи для боротьби з обходом обмежень.

"Прив’язувати підтримку України до чорного списку абсолютно неприпустимо; є багато країн у чорному списку", – сказав один дипломат ЄС, який звинуватив деякі країни у тому, що санкційний файл є "заручником не пов’язаного питання".

Повідомляється, що після сьогоднішньої дискусії представники ЄС продовжать переговори щодо наступного пакета санкцій на зустрічі в середу, 24 травня. 

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Теми:

Ще на цю тему