Російські загарбники намагаються викрасти зерно з бразильського судна в порту Маріуполь

11:20 05.05.2023

Російські окупаційні війська та призначені окупантами місцеві «керівники» планують «націоналізувати» вантаж пшениці із судна Lady Augusta (прапор — Ямайка) бразильського судновласника.

Судно з початку російського військового вторгнення у лютому 2022 року перебуває в Маріупольському порту. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, пише видання Порти України.

Після повної окупації до сьогодні судно залишається пришвартованим біля причалу №7 Маріупольського порту. Навантажене 3 тис. тонн пшениці, які просто муляють око топ-колаборантом міста та області. Спочатку була думка вигнати зерно разом з судном, але через належність до Бразілії — не наважились. Бо тут вже тхне міжнародним скандалом від потенційно цікавої Росії країни. Тому судно залишили, а от зерно вирішили вкрасти. Причому — на свою приватну кишеню”, — написав Андрющенко у Telegram.

Як стало відомо, 21 квітня «голова уряду днр» Євген Солнцев направив на адресу заступника голови російського уряду Марата Хуснуліна клопотання №3028/ЕС, де просить надати дозвіл на вивантаження 3 тис. тонн пшениці в Маріупольському порту з судна Lady Augusta. У цьому клопотанні він вказав, буцімто власники цього зерна невідомі, бо не звернулись до «днр». А само зерно не відповідає російському держстандарту та взагалі негодяще.

Здавалося б все штопано білими нитками, бо яка вам різниця що там за зерно в чужому судні, якщо воно негодяще. Але — ніт. Всі роблять вигляд, що все це правда. Тому, що навіть з тексту стає зрозумілим, хто ще в долі — міністр сільського господарства РФ Дмитро Патрушев та заступник транспортного прокурора Південної транспортної прокуратури Сергій Дмітрієв. Коло мажоритарних співучасників піратства замкнулося”, — наголосив Андрющенко.

За його словамиі, прямо зараз неподалік Lady Augusta пришвартовано чергове судно РМ3 аккурат до 5 тис. тон об’ємом. А днями в порт гвинтокрилом прилітали чергові топ-чиновники з Росії.

Цікаво, що на все це скаже судновласник та уряд Бразилії. Як їм такі дружні спів відносини з росіянами, ок?”, — підсумував Андрющенко.

Раніше повідомлялося про плани російських загарбників у травні запустити перевалку вкраденого зерна та насіння соняшника у Маріупольському порту.

Росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту зерна з тимчасово окупованих територій Донеччини та Запорізької області. Для цього окупанти зносять залізничний вокзал та перебудовують морський порт.

У січні 2023 року СБУ оголосила призначеному російськими загарбниками «в.о. директора» Маріупольського морського порту Григорію Соболевському про підозру в організації злочинного механізму вивозу морським шляхом української сільськогосподарської зернової та металургійної продукції.

У серпні й жовтні 2022 року СБУ оголосила про підозру призначеним російськими загарбниками «директорам» Бердянського та Херсонського морських портів Володимиру Стельмаченку та Андрію Харитонову.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.
 

Ще на цю тему