Флот РФ покине Крим у разі наступу ЗСУ — начальник кафедри ВМС / Відео

12:00 17.04.2023

Москва евакуює Чорноморський флот з тимчасово окупованого Криму в разі операції Збройних сил України зі звільнення півострова. Важливо, щоб під час деокупації української території засоби ЗСУ могли дістати до кораблів рф.

"Основне завдання Чорноморського флоту - не підтримка тих сил і військ, які обороняються. Це буде, швидше за все, евакуація. Всього флоту, кораблів, сил, засобів. І найголовніше - це спроба викрасти наше майно з Криму. Можемо згадати Другу світову війну - це так відбувалося", - відзначив начальник кафедри ВМС Національного університету оборони України Степан Яким'як у коментарі "Суспільному".

При цьому він вважає, що Росія перебазує свій флот в Новоросійськ та інші порти в Чорному морі, тому під час звільнення Криму потрібно, щоб засоби української армії могли дістати до російських кораблів.

"На жаль для противника, його дії стереотипні, безініціативні. Досвід ураження крейсера Москва та інші успішні операції говорять про те, що у нас зараз стратегічна ініціатива, інтелектуальна ініціатива, і вона нікуди не поділася", - підсумував Яким'як.

Ще на цю тему