На користь держави передано понад ₴1 мільярд активів російського бізнесмена

15:30 18.03.2023

На користь України передано активи російського бізнесмена на Чернігівщині на понад 1 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба СБУ в Телеграмі.

Зазначається, що за матеріалами Служби безпеки в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) передано активи чернігівської текстильної компанії, яка пов’язана з російським бізнесом.

Рішення стосується всього нерухомого майна компанії та корпоративних прав на неї.

Загальна вартість вилученого на користь держави майна становить понад 1 млрд грн.

За даними слідства, йдеться в повідомленні, кінцевим бенефіціаром підприємства є російський бізнесмен, який працює на військово-промисловий комплекс країни-агресора.

Встановлено, що він володіє групою російських компаній, які виконують замовлення з виробництва військового одягу і спорядження для окупаційних угруповань рф.

Наразі у межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Заходи проводять співробітники СБУ Чернігівської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

В лютому 2023 року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) виявило активів загальною вартістю близько 8,1 млрд у гривневому еквіваленті та розшукало майже 2 тис одиниць майна.
 

Ще на цю тему