Зерновий коридор: Мінагропрод планує змінити критерії розподілу квот між портовими операторами
Міністерство аграрної політики та продовольства планує змінити критерії розподілу квот між портовими операторами, які задіяні в роботі Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів у Чорному морі.
Як повідомила прес-служба Мінагропроду, критерії розподілу квот між портовими операторами за новим порядком в рамках реалізації «зернової ініціативи» обговорювалися на черговому засіданні Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві у понеділок, 13 березня, пише видання Порти України.
Учасники наради зосередились на обговоренні принципів визначення розміру квот терміналів — кількості суднозаходів, які обслуговуватиме кожен оператор. Дискусія розгорнулась навколо базового принципу розподілу квот на кількість суднозаходів між портами та терміналами”, — ідеться в повідомленні.
Зокрема, частина учасників наполягали на рівномірному розподілі кількості суднозаходів між портами.
При цьому зазначається, що кожен порт має різну кількість терміналів та операторів, пропускну спроможність та їх специфіку.
Напрацьовується пілотний варіант, який дозволить розподіляти судна між терміналами, незалежно від порту, але в залежності від потужності та виду діяльності. Сподіваємося, в найкоротший час допрацювати цей алгоритм із усіма учасниками процесу й очікуємо, що нова процедура покаже себе ефективно. Після напрацювання відповідних пропозицій повернемося до їх обговорення”, — повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.
Наприкінці липня 2022 року представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.
На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.
«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.
За даними ООН, зерновим коридором з українських портів станом на 13 березня експортовано 24,2 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи, у тому числі кукурудзи — 11,9 млн тонн, пшениці — 6,6 млн тонн, соняшникової олії — 1,2 млн тонн.
Ще на цю тему
- 28.03.2023 СБУ ліквідувала корупційну схему щодо пов’язану із «зерновою угодою»
- 24.03.2023 Grain from Ukraine: Судно з пшеницею для Ємену відправляється з порту Чорноморськ
- 24.03.2023 Термінал біля переправи Орловка-Ісакча вже обробив понад 60 тис тонн вантажів
- 22.03.2023 З портів Одещини вийшли 3 судна з агропродукцією для Африки та Азії – Мінінфраструктури
- 22.03.2023 Україна відправить ще 125 тисяч тонн зерна для Африки в рамках Grain From Ukraine
- 20.03.2023 До Кенії прибуло перше судно з 30 тисячами тонн української пшениці
- 20.03.2023 Grain from Ukraine: Шостий балкер за гуманітарною програмою готується до відправлення
- 20.03.2023 В МЗС Росії заявили, що скорочують продовження «зернової угоди» до 60 днів
- 19.03.2023 Зерновий коридор: стартував третій етап стамбульської угоди, до одеського узбережжя прийшло шість суховантажів
- 19.03.2023 ООН підтвердила продовження «зернової угоди» на 120 днів
- 19.03.2023 Альтернативна реальність: В рф стверджують, що продовжили зернову угоду на 60 днів
- 19.03.2023 Ердоган: Зернову угоду продовжено на 120 днів