Угорщина запроваджує суворий контроль якості для українського зерна

20:40 07.02.2023

Міністерство сільського господарства Угорщини запроваджує режим суворого контролю за якістю українського зерна, яке надходить на внутрішній ринок країни.

Про це повідомив міністр сільського господарства Іштван Надь, повідомляє пресслужба міністерства.

На думку Надя, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту більш дешевшого українського зерна.

"Імпортні культури, які вирощуються в набагато менш суворих умовах виробництва, знижують ціни, створюючи значні конкурентні переваги. Проте Брюссель не допомагає угорським фермерам і продовжує нічого не робити для усунення цієї конкурентної переваги", – заявив міністр.

Тепер до українського імпортного зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що й для зерна, вирощеного в Євросоюзі.

Надь також попередив угорський бізнес про відповідальність за використання українського зерна, яке не пройшло оцінку якості в Угорщині. За дотриманням цієї вимоги слідкуватиме держорган за контролем якості харчових продуктів.

Міністр наголосив, що Угорщина не застосовуватиме нових норм щодо українського зерна, яке транзитом доставляється до країн Африки та Азії.

За перший місяць 2023 року експорт зерновим коридором скоротився на третину через блокування Росії.
13 січня 2023 року мер Будапешта побував у Бучі та заявив, що "Угорщина не дорівнює її уряду".
27 січня Угорщина обіцяла ветувати санкції Євросоюзу проти російської ядерної енергетики.

Теми:

Ще на цю тему