Франція розглядає передачу заморожених активів рф для допомоги Україні

20:00 05.02.2023

Франція вивчає можливість використання заморожених активів рф для надання Україні допомоги у відновленні та керуватиметься нормами міжнародного та європейського права у цьому питанні.

Про це йдеться у заяві прессекретаря МЗС Франції Анн-Клер Лежандр, пише група Інформаційний спротив.

«Ми вивчаємо цю можливість. Очевидно, що це питання буде вивчатися відповідно до міжнародного права, європейського права та французького законодавства», — йдеться у заяві.

За словами речника міністерства, наразі в ЄС є значні суми заморожених російських активів. Лежандр зазначила, що у кількох країнах проводиться дослідження з метою з’ясувати, як можна використати ці заморожені активи для відновлення України.

«Сьогодні ми не в змозі прийняти рішення з цього питання, але, яким би воно не було, відповідальність лежить на тих, хто вибрав підтримку військової економіки та продовжує це робити, попри чіткі сигнали засудження з боку міжнародної спільноти та санкції», — заявила представник МЗС.

За її словами, треба зробити все, щоб повернути росію до поведінки відповідальної держави, оскільки рф є постійним членом Ради Безпеки ООН і виступає гарантом дотримання Статуту ООН.
 

Ще на цю тему