З наступного року Німеччина очолить Об’єднані Сили НАТО високої готовності

20:00 28.12.2022

З 1-го січня 2023 року Німеччина заступить Францію в ролі лідера так званих Об’єднаних оперативних сил дуже високої готовності НАТО (VJTF), які були створені у 2014 році у відповідь на зростаючу агресію з боку росії та дій, спрямованих на дестабілізацію України та на підрив її територіальної цілісності.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні 28 грудня на офіційному сайті НАТО.

«У неділю, (1 січня 2023 року) Німеччина візьме на себе лідерство у військових силах НАТО найвищої готовності, та залучить до них тисячі військовослужбовців, які будуть готовими до розгортання протягом днів», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Об’єднані оперативні сили дуже високої готовності НАТО (VJTF) були створені в 2014 році для посилення Сил реагування НАТО, після протиправної анексії Криму росією та у відповідь на кризу на Близькому Сході. У виконанні обов’язків країни-лідера цих сил Німеччина заступить Францію, яка відігравала провідну роль та складала ядро цих сил протягом 2022 року.

Як нагадується у повідомленні, у відповідь на повномасштабне військове вторгнення росії в Україну у лютому поточного року, НАТО розгорнуло елементи своїх Сил дуже високої готовності в Румунії, у рамках першої за всі часи місії з колективної оборони за участі цих Сил.

«Німеччина є важливою країною-союзницею . Ми вдячні Німеччині за готовність очолити VJTF у 2023 році. Оскільки злочинна війна росії в Україні продовжує нести загрозу для миру та безпеки в Європі, не має бути жодного сумніву щодо рішучості НАТО у захисті та обороні кожного дюйму території Альянсу. VJTF є силами першої відповіді НАТО та ключовою складовою нашої колективної оборони. Лідерство (в цих Силах) Німеччини є потужною демонстрацією її зобов’язань та спроможностей», - наголосила з цього приводу речниця НАТО Оана Лунгеску.

Країни-члени НАТО очолюють VJTF на термін в один рік на ротаційній основі. У 2023 році ці Об’єднані оперативні сили дуже високої готовності НАТО будуть складатися з 11500 військовослужбовців, основу цього угруповання складе особовий склад 37-ї танкової бригади Бундесверу. Усього в цих Силах братимуть участь дев’ять країн-союзниць: Бельгія, Чеська Республіка, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Нідерланди, Норвегія та Словенія.

До формування основи цих Сил від Німеччини будуть залучені 393-й танковий батальйон, 345-й артилерійський батальйон, 131-1 батальйон забезпечення та 30-й транспортно-вертолітний полк. Вперше Німеччина очолить також командування Спеціальних сил у складі VJTF.

Як вже повідомлялося, з початку військового вторгнення росії в Україну у лютому поточного року НАТО та його країни-союзниці надають Україні змістовну політичну, практичну та військову допомогу. Зокрема, Альянс постачає Україні пальне, елементи індивідуального захисту, засоби для боротьби із дронами та інше важливе нелетальне обладнання, в той час як країни-союзниці та країни-партнери в форматі так званої Групи з підтримки України (Рамштайн) надають Україні сучасну зброю та боєприпаси для відбиття російської агресії та реалізації її права на самооборону, відповідно до Хартії ООН.
 

Ще на цю тему