Зерно з України: За гуманітарною програмою Grain from Ukraine залучено $190 млн внесків від партнерів

10:40 08.12.2022

Загальна сума оголошених внесків від учасників гуманітарної програми Grain from Ukraine з метою відправки продовольства в країни, що найбільше цього потребують, наразі становить майже $190 млн. 

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

Вже понад 30 держав та ЄС заявили про фінансову участь у гуманітарній програмі Grain from Ukraine, яку ініціював Президент Зеленський. Загальна сума оголошених внесків — майже $190 млн”, — сказав Кулеба на онлайн-брифінгу у вівторок, 6 грудня.

Він додав, що українська сторона продовжує працювати над розширенням кола країн, які підтримують цю гуманітарну програму.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за гуманітарною програмою Grain from Ukraine 3 грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці буде доставлено мешканцям Ефіопії. 4 грудня з порту Чорноморськ вирушив балкер BC Callisto (прапор — Барбадос) із 30 тис. тонн пшениці для Ефіопії за програмою Grain from Ukraine. Також у порту Одеса завантажуються ще два балкери Neva та Rubymar, які доставлять 55 тис. тонн гуманітарної пшениці для Сомалі та Судану.

Загалом у межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine наша держава планує відправити до середини 2023 року понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо. Ця ініціатива реалізовуватиметься в партнерстві із Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP).
 

Ще на цю тему