Восьмий зафрахтований ООН балкер вирушив зерновим коридором до Африки

20:00 19.11.2022

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 475 суден, які експортували 11,2 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи.

Как пишет издание Порти Украини про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У п’ятницю й суботу, 18 та 19 листопада, порти Великої Одеси відправили 9 суден зі 162 тис. тонн агропродукції.

Зокрема, відправлено балкер Bozburun M (прапор — Панама) із 40 тис. тонн пшениці для Ефіопії. Це вже восьме за рахунком судно, яке зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Programme — WFP) в рамках допомоги країнам Африки та Азії.

Наразі в портах Великої Одеси під обробкою перебувають 26 суден. На них завантажують 1 млн тонн української агропродукції.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

На зустрічі у Стамбулі у листопаді погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини березня 2023 року.

Теми:

Ще на цю тему