Через порти Одещини експортовано 26 млн тонн агропродукції з початку року

19:00 16.11.2022

З початку 2022 року через порти в Одеській області на експорт відправлено 26 млн тонн агропродукції, в тому числі понад 10 млн тонн — у рамках Зернової ініціативи за сприяння ООН. 

Про це заявила директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова, пише видання Порти України.

Пшениці було експортовано 5,5 млн тонн, кукурудзи — 10 млн тонн. Порти на Дунаї спроможні вивозити 3 млн тонн, Великої Одеси (Чорноморськ, Одеса та «Південний») — 4 млн тонн”, — розповіла Стоянова під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса у середу, 16 листопада.

Українські морські порти Дунайського регіону в січні-вересні 2022 року збільшили вантажообіг порівняно з аналогічним періодом минулого року в 3,5 разу — до понад 11 млн тонн.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Станом на 14 листопада в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 456 судна, які експортували 10,7 млн тонн українського продовольства до країн Африки, Азії та Європи.
 

Ще на цю тему