Україна звинуватила Росію у зриві "зернової угоди": біля Босфору застрягли 165 суден

19:20 24.10.2022

МЗС України звинуватило Росію у діях, які призвели до затримки роботи зернового коридору через Чорне море.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в оприлюдненій у понеділок заяві українського міністерства.

У відомстві зазначили, що з 14 жовтня російські інспектори Стамбульського спільного координаційного центру значно продовжили перевірку суден, які прямують до портів України для завантаження зерном або вже завантажені та прямують до кінцевого пункту призначення. 

Росія може заробити 0 млн на продажу краденого українського зерна до кінця року – ЗМІ
В результаті понад 165 суден застрягли в черзі біля протоки Босфор, і ця кількість продовжує зростати щодня, підкреслили у відомстві.

"У нас є підстави вважати, що зволікання з перевірками Росією суден зернової ініціативи є політично мотивованими. Нещодавно російське керівництво без законних підстав намагалося поставити під сумнів зерновий коридор, вимагаючи нових переваг за згоду Москви продовжити угоду", - йдеться у заяві МЗС.

Наголошується, що дії Росії підривають глобальну продовольчу безпеку, зокрема на Глобальному Півдні. Затримки перевірок вже не дозволили Україні експортувати додаткові 3 мільйони тонн зерна - 10 мільйонів людей у ​​всьому світі не отримали їжу вчасно через політичний порядок денний Росії.

"Ми закликаємо міжнародне співтовариство, зокрема країни Африки та Азії, які покладаються на експорт зерна з України, вимагати від Росії негайно припинити ці штучні затримки перевірок суден зернового коридору. Ми не повинні дозволити Кремлю тримати мільйони людей заручниками своїх голодних ігор", - сказано у заяві.

Росія погрожує вийти із "зернової угоди", якщо не будуть виконані її вимоги
Україна також звернулася до Секретаріату Спільного координаційного центру з проханням терміново врегулювати зволікання з боку Росії, зокрема шляхом збільшення кількості інспекторів у протоці Босфор.

13 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту не дати Росії зірвати "зерновий коридор" через Чорне море після сигналів з Москви про наміри вийти з угоди.

13 жовтня із заяви постпреда Росії при ООН у Женеві стало відомо, що РФ надіслала ООН перелік вимог, у разі невиконання яких погрожує вийти з угоди про експорт зерна із Чорного моря, дія якої завершується в листопаді. 

Теми:

Ще на цю тему