Частка пшениці у перевезеннях зерновим коридором зросла до 31% у вересні / Інфографіка

14:40 05.10.2022

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів переробки, у серпні та вересні зерновим коридором з українських портів у Чорному морі відвантажено 5,52 млн тонн аграрної продукції, яку вивезло 241 судно. 

Такі дані наводить Міністерство аграрної політики та продовольствапише видання Порти України.

За даними Мінагропроду, у серпні коридором було експортовано 1,62 млн тонн сільгосппродукції, у вересні — 3,9 млн тонн.

Серед вантажів, які залишили порти Великої Одеси за два місяці, частка кукурудзи становила 44%, частка пшениці — перевищила 28%.

У вересні порівняно з серпнем частка кукурудзи впала з 61,4% до 37,2% від усіх вантажів в основному через стрімке зростання відвантажень ячменю, ріпаку, олій та шротів. Частка пшениці в вантажах, відправлених коридором, зросла з 21,2% у серпні до 31,3% у вересні — зазначають у міністерстві.

Пшениці за два місяці роботи коридору було відвантажено 1,55 млн тонн. З цього обсягу до країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини вирушили 72%.

До країн Африканського континенту відвантажено майже 423 тис тонн пшениці. Зокрема, до Эфіопії вже відправлено 53,3 тис тонн, до Кенії — 51,3 тис тонн, до Сомалі — 28,5 тис тонн, до Судану — 65,6 тис тонн. Частка країн Африки в експорті пшениці через зерновий коридор за два перші місяці роботи склала 27%.

Крім того, вже відправлено пшеницю до Афганістану та Ємену.

Частка Туреччини у торгівлі українською пшеницею становила 25,6%. Туреччина є одним із найбільших хабів з переробки пшениці на борошно, яке згодом також частково надійде до країн, які знаходяться на межі голоду, наголошують в Мінагропроді.

Також налагоджені поставки до Бангладешу — 210,4 тис тонн, тому ми сподіваємось на швидке повернення українського хліба на ринки країн, які потерпають від голоду, в тому числі за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) — зазначили в міністерстві.

Інфографіка: minagro.gov.ua

Ще на цю тему