США готові виділяти Україні $1,5 млрд щомісяця до кінця війни – Bloomberg

11:00 03.10.2022

США готові виділяти Україні $1,5 мільярда щомісяця протягом усієї російсько-української війни.

Як повідомляє ZN.UA, про це пише Bloomberg із посиланням на джерела. 

Вашингтон переконує європейських лідерів взяти на себе аналогічні зобов'язання.

Білий дім провів низку переговорів, зокрема останніми днями, з представниками ЄС, і закликав Європейський Союз зробити більше для підтримки економіки України у війні, яка затягується.

Фінансові потреби України та створення механізму регулярного фінансування, ймовірно, обговорюватимуться на саміті Європейського політичного співтовариства, який відбудеться у Чехії наступного тижня. Одне з джерел агентства повідомило, що лідери ЄС готові узгодити виділення Україні фінансування, яке можна порівняти з тими $1,5 млрд, які готові надати США.

На саміті також обговорюватиметься повоєнна відбудова України, повідомили співрозмовники журналістів. Проте нагальні потреби України залишаються у пріоритеті.

За даними Міжнародного валютного фонду, країні, що воює, необхідно близько $5 мільярдів щомісяця. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, у серпні Україна отримала $4,7 млрд допомоги, у вересні – $2 млрд.

Раніше ЄС стикався з критикою через «надто повільне прийняття рішень про виділення фінансової допомоги Києву».

Мінфін суттєво скоротив видатки при підготовці держбюджету наступного року, але і цього замало. Половина коштів, на які ми плануємо жити весь 2023-й, – позикові. Якщо вони не надходитимуть вчасно та в потрібній кількості, вихід буде один – друкувати гроші. А значить, інфляція буде вище 30%, а курс – більше 50 грн за долар.
 

Ще на цю тему