«Це надихає» — глава Пентагону привітав Україну зі звільненням Лимана

14:30 02.10.2022

1 жовтня українська влада офіційно оголосила про те, що підрозділи ЗСУ підняли державний прапор над містом Лиман Донецької області.

На шляху до цього наші підрозділи звільнили низку населених пунктів і позбавили росіян стратегічно важливого логістичного центру, відкривши для себе шлях подальшого просування на Донбасі. Глава Пентагону Ллойд Остін привітав зусилля українських воїнів і назвав їхній успіх «надихаючим», повідомляє ZN.UA з посиланням на Reuters. 

Міністр оборони США зазначив, що повернення Лимана стане для України подвійним здобутком через те, що росіяни використовували населений пункт і трасу поблизу нього для перекидання живої сили і техніки на Донеччину, Луганщину та інші операційні напрямки. 

«Безумовно, це значний успіх. Нас дуже надихає те, що ми бачимо зараз. Без цих маршрутів росіянам буде складніше. Перед ними постає своєрідна дилема, що робити далі. І ми вважаємо, що українці зробили велику роботу, щоб потрапити до Лимана та почати звільняти місто», — заявив Остін.

Напередодні експерти Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що в Росії вже почалися пошуки винних у поразці під Лиманом.