ОБСЄ: псевдореферендуми на тимчасово захоплених територіях України є нелегальними

20:20 26.09.2022

ОБСЄ вважає псевдореферендуми, які росія проводить на тимчасово окупованих територіях України, нелегальними, адже вони суперечать міжнародним стандартам.

Про це під час відкриття у Варшаві двотижневої конференції ОБСЄ щодо реалізації заходів із дотримання прав людини, яку організовує Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ), заявив директор БДІПЛ Маттео Мекаччі, передає кореспондент Укрінформ.

“БДІПЛ не спостерігає за цими “референдумами”. Я чітко заявляю, що рішення про їх проведення суперечать міжнародним стандартам і принципам міжнародного гуманітарного права. Відтак, вони є нелегальними”, - заявив Мекаччі.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня російські загарбники розпочали на тимчасово захоплених ними територіях України псевдореферендум «про приєднання до росії». "Опитування" у присутності озброєних людей триває кілька днів, до мешканців Донеччини, Луганщини, Херсонщини і Запоріжжя приходять додому, вимагаючи "висловити свою думку". Утім, відсоток тих, хто взяв участь у псевдореферендумі залишається дуже низьким. У Мелітополі загарбники і колаборанти змусили "проголосувати" 20% людей, з них тільки половина висловилася "за". Загарбники вводять обмежувальні заходи в місті, аби змусити людей брати участь у фейкових "референдумах".


Лідери західних країн вже заявили, що будь-які російські псевдореферендуми в Україні будуть нелегітимними.

Ще на цю тему