Білий дім анонсував нові HIMARS для України

11:00 20.07.2022

Адміністрація Байдена готується оголосити про ухвалення нового пакету оборонної допомоги Україні, який включатиме додаткові реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Про це заявив у вівторок під час брифінгу в Вашингтоні координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, повідомляє власний кореспондент Укрінформ.

«Ми надалі забезпечуватимемо Україну історичним рівнем оборонної допомоги. Пізніше цього тижня адміністрація оголосить про виділення чергового пакету допомоги за повноваженнями президента США (Presidential Drawdown) з військовим обладнанням для України»,- зауважив представник Білого дому.

Він уточнив, що цей пакет включатиме «більше систем HIMARS, які українці застосовують дуже ефективно, змінюючи ситуацію на полі бою». Крім того, за його словами, ЗСУ будуть передані боєприпаси для цих систем залпового вогню, а також інші артилерійські набої.

Як повідомлялося, виділення президентом США допомоги у вигляді Presidential Drawdown передбачає передачу озброєння й техніки зарубіжним країнам, що може бути негайно вилученою із запасів Пентагону. Крім того, існують інші програми військової підтримки ЗСУ, зокрема Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), яка має на меті закупівлю нових озброєнь у виробників.

Ще на цю тему