Відбудова Маріуполя коштуватиме понад $14 мільярдів та займе до 10 років – міськрада

16:40 06.07.2022

Відбудова зруйнованого російським агресором Маріуполя коштуватиме понад 14 млрд доларів та займе 7-10 років.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила Маріупольська міськрада із посиланням на міського голову Вадима Бойченка.

«Відбудова Маріуполя коштуватиме понад 14 млрд доларів. Повне відновлення міста займе 7-10 років», - йдеться у повідомленні.

За словами мера, через війну у місті знищено чи пошкоджено 1356 багатоповерхових будинків, розбомблено 40% приватних будинків. Більшість із них не підлягають реконструкції. Тому у планах – будівництво нових об’єктів.

«Експерти попередньо оцінюють вартість відновлення інфраструктури у понад 14 млрд доларів для проживання там 220 тисяч людей. Остаточна цифра буде названа після оцінки зруйнованих будинків після деокупації. Про готовність допомагати у відбудові вже заявив Європейський інвестиційний банк та великий український бізнес», - уточнив Бойченко.

Він зазначив, що вже йде співпраця з різними експертами з міст, які були зруйновані під час Другої світової війни - це Гданськ, Варшава, Дрезден, Роттердам.

«Вивчаємо їх досвід відбудови. Сподіваємося, що у «плані Маршала» для всієї країни буде окремий розділ для Маріуполя. Дякую Президенту України Володимиру Зеленському, Президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн та ЄІБ за постійну увагу до нашого міста. Вірю, спільно ми відродимо Маріуполь та зробимо його ще кращим», - зазначив очільник міста.

 

Теми:

Ще на цю тему