Шольц: Німеччина допомагатиме Україні зброєю стільки, скільки потрібно

19:00 21.06.2022

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін буде допомагати Україні, зокрема і зброєю, стільки, скільки це буде потрібно.

Про це Шольц заявив у вівторок під час виступу перед Федерацією німецької промисловості, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Welt.

"Україна належить до нас, вона належить до європейської сім’ї", – наголосив канцлер Німеччини і додав, що на саміті ЄС у Брюсселі виступатиме за надання Києву статусу кандидата на членство.

Німеччина підтвердила, що передасть Україні САУ Gepard і системи ППО IRIS-T
Він наголосив, що Німеччина надаватиме Україні військову допомогу "стільки, скільки Україна потребуватиме нашої підтримки", щоб вона могла захиститися від нападу Росії.

Окремо Шольц прокоментував "безпрецедентно жорсткі" санкції ЄС проти Росії.

"Так, ці санкції шкодять і нам, шкодять нашим компаніям… Але свобода має свою ціну. Демократія, солідарність із друзями і партнерами має свою ціну. І ми готові заплатити цю ціну", – наголосив Шольц.

Шольц про постачання німецької зброї Україні: "Прибуде вчасно"
Німецький канцлер згадав також про свою поїздку до України минулого тижня, зокрема візит до зруйнованого російськими військами Ірпеня.

"Ніколи не забуду картину жаху, яку я там побачив", – зазначив він.

Як повідомлялося, після зустрічі з Володимиром Зеленським у Києві лідери Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за "негайний" статус кандидата на членство в ЄС для України.

На пресконференції Шольц заявив, що Німеччина підтримує Україну та українців від початку російської агресивної війни - зокрема, держава прийняла вже 800 тисяч українських біженців, а також надає зброю і продовжить це робити.

Ще на цю тему