Судновласники відмовляються вивозити зерно з РФ

17:40 13.06.2022

Росія має труднощі з експортною логістикою зернових, оскільки судновласники уникають суднозаходів до російських портів. Про це повідомив голова правління російської Спілки експортерів зерна Едуард Зернін, інформує «Інтерфакс».

За словами Зерніна, сьогодні найбільшою проблемою російського експорту зернових є забезпеченість суднами.

Усе, що стосується морського транспорту. (…) У нас є суттєве обмеження, є окремі юрисдикції, популярні в мореплавстві, які просто забороняють суднам під їхнім прапором заходити на територію російських портів, навіть якщо є чітка команда під завантаження зерна. Тобто це просто заборонено цими юрисдикціями, зокрема з Євросоюзу”, – сказав він.

Цю проблему Зернін пояснив на прикладі останнього зернового тендеру в Єгипті.

Останній єгипетський тендер показав, що, незважаючи на всі запевнення, що не існує бар’єрів щодо надання суден, Єгипет не зміг знайти фрахт на російське зерно. Усі три лоти, які виграла Росія, ми повинні самі забезпечити флотом, на відміну від решти країн”, – розказав він.

Іншою проблемою зернового експорту є обмеження у розрахунках.

Кредитні лінії на закупівлю російського зерна на сьогодні заморожені в третіх банках, не в банках цих країн, а в третіх банках, які традиційно були основними кліринговими організаціями з організації розрахунків у галузі торговельного фінансування”, – додав він.

Ще на цю тему