Єврокомісія створила бізнес-платформу для сприяння експорту українського зерна

13:00 05.06.2022

Європейська комісія продовжує шукати найефективніші способи вивезення заблокованого Росією в українських портах зерна сухопутними шляхами і створила бізнес-платформу для контактів представників європейської логістики з українськими зернотрейдерами.

Про це заявив речник Єврокомісії з питань транспорту Адальбер Янз, повідомляє «Укрінформ».

Щоб спростити вивезення зерна, Єврокомісія започаткувала сьогодні новий інструмент в межах Європейської мережі підприємств, що дозволяє поєднувати зусилля бізнесу в ЄС та в Україні. Він спрямований на створення нового партнерства між європейськими компаніями, що пропонують транспортні або складські рішення, та українськими зернотрейдерами, які шукають європейських партнерів з логістики”, – сказав речник на брифінгу у Брюсселі в п’ятницю, 3 червня.

Він пояснив, що в країнах ЄС створені контактні пункти, де представники європейської логістики зможуть розв’язувати організаційні питання з українськими партнерами за принципом одного вікна.

Країни ЄС також вживають заходів для прискорення процедур у пунктах перетину кордонів. Європейська комісія готує угоди у сфері дорожнього транспорту між ЄС, з одного боку, і з Україною та Молдовою — з іншого”, – додав Янз.

За його словами, продовження європейського транспортного коридору TEN-T до України не лише поліпшить сполучення між Євросоюзом і Україною, а й підготує ґрунт для майбутньої роботи з відновлення країни, сприятиме зближенню між ЄС і Україною.

При цьому ЄС вітає зусилля в межах ООН з розблокування шляхів морського сполучення для вивезення українського врожаю традиційними морськими шляхами з українських портів, додав речник Єврокомісії.

Внаслідок російської агресії в українських портах заблоковано понад 20 мільйонів тонн зерна, призначеного для експорту, зокрема в країни Африки. Загарбники свідомо обстрілюють місця зберігання збіжжя, крадуть українське зерно. За оцінкою Єврокомісії, путінський режим навмисно вдається до таких дій, щоб створити глобальну загрозу голоду та скористатися нею для досягнення політичних цілей.

Теми:

Ще на цю тему