Греція передасть Україні радянську техніку, натомість отримає німецьку – Шольц

09:20 01.06.2022

Німеччина та Греція досягли домовленості про передачу грецькою стороною Україні військової техніки радянського виробництва, натомість Берлін поставить Афінам бронетранспортери свого виробництва.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц під час брифінгу в Брюсселі 31 травня за результатами спеціального засідання Європейської ради.

«Що ми також робимо, то це підтримуємо Україну зброєю в її оборонній боротьбі. Ми це робили раніше і будемо далі робити. Сюди належить і те, що ми підтримуємо країни, які, наприклад, мають у наявності танки із запасів часів Варшавського договору», - заявив Шольц.

За його словами, раніше вже було досягнуто кілька таких домовленостей.

«Ви знаєте про дуже конкретну угоду, яку ми досягли з Чехією. Я зараз домовився з грецьким прем'єр-міністром про намір зробити те саме. З огляду на те, що Греція має таку (радянську - ред.) техніку, а ми їм натомість передамо німецькі бронетранспортери», - заявив німецький канцлер.

Він додав, що міністерства оборони двох країн опрацьовують зараз конкретні модальності такої угоди, щоб потім вона також швидко була імплементована.

При цьому канцлер не уточнив, яку саме техніку Греція поставить в Україну.

Крім того, Шольц повідомив, що така ж угода, як із Чехією, Грецією та іншими країнами, може бути укладена і з польською стороною, і він обговорив це питання із польським колегою.

Як повідомлялось, Чехія постачає Україні важке озброєння радянського зразка і заявила про готовність передати кілька десятків танків Т-72, ​​з якими українські військові добре знайомі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц на початку травня оголосив про те, що ФРН компенсує це Чехії німецькою бронетехнікою.

Пізніше стало відомо, що Німеччина передасть Чехії 15 танків «Леопард-2А4», щоб поповнити запаси бронетехніки після передачі Україні танків радянського виробництва.

Ще на цю тему