Три місяці війни з росією: ЄС та 11 країн виступили зі спільною заявою / Документ
Одинадцять країн та Європейський Союз закликали гарантувати безпеку гуманітарним та медичним працівникам та мінімізовувати страждання цивільних людей.
Про це йдеться у спільній гуманітарній заяві щодо захисту цивільного населення в Україні, передає Укрінформ.
«Сьогодні виповнюється три місяці з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого. За цей час загинули тисячі людей, а напади на мирних жителів і цивільну інфраструктуру тільки посилюються. Людські страждання, заподіяні цією війною, є приголомшливими – громади та родини відчуватимуть їхній тяжкий вплив протягом багатьох років», - йдеться у заяві.
Відтак держави світу звертають увагу на те, що за три місяці 25% населення України залишили свої домівки, 4,5 млн дітей стали переселенцями, наголошуючи, що швидкість і масштаби вимушеного переселення під час цієї кризи є безпрецедентними.
Також акцентується, що гуманітарні працівники виявляють величезну хоробрість, забезпечуючи потреби людей в усіх куточках країни. Автори заяви зауважують на необхідності мати можливість для таких працівників працювати безпечно, мати доступ до всіх груп населення та бути захищеними.
Крім того, держави закликають дотримуватися гуманітарного права із захисту цивільного населення і поважати статус медичних працівників та гуманітарної інфраструктури.
«Нагально необхідно мінімізувати страждання людей шляхом безпечного і постійного доступу до гуманітарної допомоги незалежно від того, де знаходяться ті, хто цього потребує. Цивільне населення та цивільні обʼєкти слід відрізняти від військових цілей під час проведення операцій, дотримуючись системи гуманітарного сповіщення та сприяючи безпечній евакуації цивільного населення», - підкреслюється у заяві.
Країни також закликали створити умови для порятунку людей від війни, дозволити їм особисто обирати місце переїзду.
«Єдиний спосіб захистити мирне населення та звести до мінімуму страждання українського народу – це припинення росією цієї несправедливої та жорстокої війни», - зазначається у заяві.
Авторами заяви вказані Австралія, Канада, Чехія, Естонія, Європейський Союз, Італія, Японія, Норвегія, Швейцарія, Швеція, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.
Фото з сайту Укрінформ
Як повідомлялося, 24 лютого президент російської федерації володимир путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Ще на цю тему
- 28.06.2022 ЄС починає постачання понад 90 вантажівок підвищеної прохідності для ЗСУ
- 28.06.2022 Під приводом відновлення міста: у Маріуполі окупанти будують військові об’єкти
- 28.06.2022 Оперативна інформація станом на 18.00 28.06.2022 щодо російського вторгнення
- 28.06.2022 У Чорному морі окупанти тримають в готовності до 16 крилатих ракет «Калібр»
- 28.06.2022 У росії силовики пишуть рапорти на звільнення, аби не йти на війну в Україні – розвідка
- 28.06.2022 Франція відправить в Україну бронетранспортери
- 28.06.2022 Коридор в один конец: оккупанты не смогли наладить сухопутное сообщение с Крымом
- 28.06.2022 Противокорабельные ракеты и БТРы VAB: Франция готовит Украине новую военную помощь
- 28.06.2022 Медвєдєв погрожує Третьою світовою за спроби повернути Крим
- 28.06.2022 «росія - країна вбивць та брехунів»: Кулеба про реакцію росіян на ракетний удар по ТЦ у Кременчуці
- 28.06.2022 G7 засудила обстріл ТЦ у Кременчуці: ми не заспокоїмся, поки РФ не скінчить війну
- 28.06.2022 Україна здобула проміжну перемогу у морському арбітражі ООН проти Росії